Ботев Пловдив постигна убедителна победа като гост на Лаута с 1:3 в осминафинален мач от Републиканското при набор 2002. Първият мач завърши 1:1, но във втори канарчетата се чустваха много по-добре на големия терен на стадион Локомотив от смърфовете и тотално доминираха в мача. С победата жълто-черните продължават напред в турнира.

5' ГОЛ! Ботев първи стигна до гол. Аспарух Славов вкара от изключително малък ъгъл с много техничен удар.

11' ГОЛ! 0:2 за Ботев Пловдив. Станислав Шопов от малък ъгъл удвои преднината на Ботев.

13' Шопов от Ботев излезе сам срещу вратаря на домакините, но ударът му мина покрай страничната греда.

19' Мощен удар на Шилев от домакините от 35 метра срещна напречната греда на вратата на Ботев Пловдив.

22' Страшно меле в малкото наказателно поле на домакините като по чудо не доведе до трето попадения за гостите. В крайна сметка след около 4 удара в посока на вратата съдията отсъди нарушение срещу вратаря на Локо.

23' Шопов от Ботев стреля от точката за дузпа, но ударът му премина встрани от вратата.

При този резултат (0:2) главният съдия свири края на първото полувреме. Края на първите 35 минути бяха интересни и с това, че фенове на Локо от Трибуна Бесика запалиха няколко факли и възпламениха над 30 бомбички.

36' Второто полувреме започна с нов корнер за Ботев Пловдив, но изпълнение на първа греда не доведе до сериозна опасност пред вратата на Димов.

42' ГОЛ. Локо намалява резултата на 1:2 след попадение на Християн Томов след центриране от корнер.

50' ГОЛ! Аспарух Славов от Ботев покачи преднината на канарчетата отново на 2 гола след самостоятелен рейд и голов удар извън очертанията на наказателното поле.

60' Славов от гостите можеше да оформи своя хеттрик, но останал непокрит в наказателното поле, стреля слабо и в обсега на Димов.

62' Казаков от гостите стреля над гредата.

Състави:

Локо Пд: Диян Димов, Петър Петров, Християн Петров, Ставри Юмерски, Петър Шилев, Николай Борисов, Ивайло Кръстев, Кристиян Томов, Ангел Генчев, Сашо Лебаков, Иван Атанасов.

Ботев Пд: Милко Баданов, Атанас Чернев, Томислав Георгиев, Венцилвав Богданов, Атанас Стоименов, Мерт Салимехмед, Мартин Русев, Даниел Иванов, Аспарух Славов, Станислав Шопов, Иво Казаков.