Националният отбор на България за девойки до 18 години победи Черна гора с 5:2 след дузпи във втория си двубой на международния приятелски турнир на УЕФА, който се провежда в Албена. В редовното време срещата завърши при 2:2, а в последствие възпитаничките на Силвия Радойска записаха първи успех, след като вчера загубиха с 3:4 от Румъния също с дузпи на старта на надпреварата. В 21-та минута Рехщайнер откри резултата в полза на гостите при контраатака. Последваха няколко пропуска на българките, а след малко повече от час игра Попович удвои преднината на Черна гора. Негативният развой не разколеба българките, които проявиха характер и в рамките на три минути успяха да възстановят статуквото. В 80-та минута Лилия Бирова стреля от пряк свободен удар, топката срещна напречната греда, но Тея Пенкова бе на точното място и отбеляза за 1:2 с добавка. Три по-късно Естел Дончева центрира от фаул, топката прелeтя над всички и влезе в мрежата на Черна гора за крайното 2:2. Според регламента на турнира при равенство се изпълняват наказателни удари. При тях българките показаха по-здрави нерви, като Тея Пенкова, Лилия Бирова и Ебру Дормушали вкараха, а вратарката Дарина Николова отрази три дузпи и това се оказа решаващо. Следващият мач на България е срещу Хърватия. Срещата ще се проведе на 27 май, събота от 16:00 часа. /БТА