България и Кипър завършиха 1:1 в първата си контролна среща при юношите до 16 години. Двубоят се игра на стадиона в кипърското градче Арадипу.

Домакините успяха да поведат в 35-ата минута, а в средата на втората част българите стигнаха до попадение, което бе изработено изцяло от юноши на Ботев и Локомотив (Пловдив).

Тогава нападателят на "жълто-черните" Иван Василев пусна към Ияд Хамуд, играчът на Локомотив остана сам срещу вратаря и стреля, стражът отрази, но кълбото попадна в Станислав Шопов, който с точен изстрел изравни.

Титуляр за "трикольорите" започна Иван Василев, като футболистът на Ботев се отчете с активни действия и създаде няколко ситуации пред вратата на Кипър, като остана на терена почти до края на срещата. Станислав Шопов се появи в игра на почивката, а вратарят Марио Усков и Петър Караангелов не взеха участие в двубоя.

Следващата контрола между двата тима е четвъртък от 17:00ч.

Снимка: botevplovdiv.bg