БФС обяви графика на държавното първенство по футбол при децата, родени след 1 януари 2002 г. Жребият е на 5 юни, понеделник, от 11:30 часа, а първите осминафинали са нa 8-и юни (четвъртък). До финала - на 1 юли, се играят по два мача на разменено гостуване. Времетраенето е две полувремена по 35 минути. При равенство от 2-те срещи направо се изпълняват дузпи. При сходство на екипите, с друг екип ще играе отборът гост. Всеки тим ще има право на четири смени. БФС напомня, че всеки отбор домакин трябва да осигури линейка. Играчите ще бъдат допускани до мач след представяне на картотека и документ за медицински преглед. Все още не са ясни всички осминафиналисти, тъй като три от четирите Елитни групи U15 не са завършили. Северозападната U15 излъчи отборите за държавното. Това са Етър, Ботев (Враца) и Локомотив (Горна Оряховица). Извън 1/8 финалите остана тима на Литекс. На югозапад сигурни са Левски, ЦСКА, Славия, Левски-Раковски и Локомотив (София). На североизток сигурни са Дунав, Лудогорец и Черно море. Въпросителните са на югоизток, където интригата е за петото място даващо право на участие на 1/8 финал. Сигурни са Ботев, Локомотив (Пловдив), Берое и Нефтохимик, а за последното вакантно място се борят Черноморец 1919, Бургас спорт и Марица (Пловдив).

График за държавното първенство по футбол U15, набор 2002

Жребий за 1/8-финалите - 05.06.2017 г. (понеделник), 11:30 часа, в офисите на БФС на ул. "Цар Иван Асен" II №26

Първи мачове - 08.06.2017 г. (четвъртък)