Ботев Пловдив и Септември не се победиха и завършиха наравно 1:1 в мач от 27-я кръг в Елитната юношеска група до 17 години на базата в Коматево.

След равностойното начало бяха създадени опасности и пред двете врати, но до попадение не се стигна. Към  25 минута жълто-черните определено бяха по-активния тим на терена.

До края на първата част нито един от двата тима не създаде чисто голово положение и нулевото реми се запази.

Второто полувреме също започна равностойно. Все пак в 55-та минута гостите стигнаха до гол. Точен за Септември бе Владо Николов. Радостта на гостите не продължи много. В 65-та минута след перфектно изпълнение на пряк свободен удар Димитър Тонев се оказа в прегръдките на своите съотборници - 1:1.

Пет минути преди края Септември останаха с 10 души на терена, след като голмайсторът им Николов бе изгонен. В оставящите  минути канарчетата оказаха сериозен натиск, но до пълен обрат така и не се стигна.

След изиграването на двубоя два тима запазиха позииците се в класирането - Ботев петата, а Септември третата.

Ботев Пловдив: Марио Усков, Габриел Земярски, Тодор Петков, Димитър Аврамов, Димитър Балинов, Димитър Пройчев, Благовест Данчев, Станислав Шопов, Димитър Тонев, Емил Колев, Иван Василев.