Ботев Пловдив загуби с 2:0 като гост на Септември София в изключително здрав мач на базата да ДИТ в столицата, предаде репортер на Glas.bg.

Първото попадение за домакините падна в 70-ата минута, когато Димитър Марийков бе безпощаден пред стража на гостите и откри резултата. Пет минути преди изтичането на редовното време Иван Тилев реши всичко в дербито и остави трите точки за Септември, отбелязвайки втори гол в мача.

След загубата в София, която е втора поред след домакинската от ЦСКА през седмицата, канарчетата загубиха третата си позиция в класирането. Те обаче имат шанс да си го върнат и да се окичат с бронзовите медали, тъй като са с мач по-малко от конкурентите си за тази позиция Септември и Левски София.

Първият и вторият в класирането ЦСКА и Славия са далеч пред останалите си съперници и ще решат титлата помежду си.