Тежък удар получиха амбициите на Пари Сен Жермен да спечели пета поредна титла на Франция. Грандът от Париж беше победен в гостуването си край Лазурния бряг в Ница и изостава фатално от лидера Монако.  Водени от звездите си Марио Балотели и Рикардо Перейра, домакините надделяха с 3:1 и сложиха прът в амбициите на съперника си. Така пък те запазиха шансове дори да изместят ПСЖ от второто място и да играят директно в групите на Шампионската лига следващия сезон.  Именно Балотели и Рикардо отбелязаха първите две попадения за победителите, а Анастасиос Донис отбеляза последното в продължението. Маркиньос само успя да върне едно за гостите, но до там. В крайна сметка празникът беше край морето, докато в Париж предстои време за размисъл, особено като се има предвид, че в края на двубоя Тиаго Мота и Анхел ди Мария бяха изгонени с директни червени картони за груби прояви.  Мачът започна много интересно, като и двата тима имаха възможности да открият резултата. Центрирания на Максуел обаче не можаха да бъдат засечени от играчи на Пари Сен Жермен, а бяха повече от обещаващи. Единсон Кавани също не беше точен.  Ница играеше много умно и се възползва от един от шансовете си в 26-та минута. Тогава Рикардо Перейра отне топката в собственото си наказателно поле и направи страхотен пробив през почти целия терен. Той намери Марио Балотели пред наказателното поле, италианецът финтира Марко Верати и с прекрасен удар преодоля вратаря за 1:0.  ПСЖ веднага вдигна оборотите и търсеше мигновено изравняването. И в 34-та минута Анхел ди Мария беше близо до него, но изстрелът му от дистанция мина на сантиметри встрани от вратата.  До почивката пък Жан-Мишел Сери изпусна два шанса за Ница да удвои преднината и в крайна сметка почивката дойде само при гол аванс за домакините. Развръзката предстоеше през второто полувреме.  Още в 48-та минута Рикардо Перейра отбеляза истински шедьовър. Тогава Юнес Белханда преодоля трима защитници и намери съотборника си на границата на наказателното поле отляво, а неговият изстрел в далечния ъгъл остави безпомощен Кевин Трап, като топката се оплете в мрежата му и с помощта на гредата.  След това попадение парижани се хвърлиха сляпо напред. Единсон Кавани, Юлиян Дракслер и Анхел ди Мария не успяха да се разпишат, а това направи Маркиньос в 64-та минута. Той докосна леко с глава топка изстреляна от Тиаго Силва след корнер и я направи неспасяема за вратаря Йоан Кардинал - 1:2.  Оттам насетне ПСЖ се хвърли бясно в търсене на изравняването, а от там и на пълния обрат. Но не би. Тома Мюние направи непростим пропуск в 71-та минута, а пред вратата на Кардинал вреше и кипеше на моменти, но той и съотборниците му се справиха.  Натискът в края беше наистина огромен, но нов гол за гостите в крайна сметка така и не падна. Задачата им стана още по-тежка в последната минута на мача, когато Тиаго Мота беше изгонен заради удар без топка срещу съперник. Малко след това Ница оформи крайния резултат след светкавична контра, завършена от Анастасиос Донис и всичко свърши.  С този резултат домакините вече събраха 77 точки на третата позиция и са само на три зад днешния си съперник. ПСЖ пък остава на три зад лидера Монако, като "монегаските" са и с мач по-малко и вече докосват титлата на Франция.  Коментирай