В дербито на 34-ия кръг в Серия А Наполи постигна важна победа над Интер с 1:0. Кайехон реализира ценното попадение в 43-ата минута на срещата. В 21-ата минута Мертенс опита опасна атака за Наполи, но Ханданович излезе предвидливо напред и предотврати опасността. Две минути по-късно опит на Кандрева да изненада Пепе Рейна не сполучи. В 35-ата минута на двубоя отново Мертенс беше в центъра на събитията, но ударът му нацели гредата зад Ханданович. Когато полувремето вървеше към нулево равенство дойде грешка в отбраната на Интер, от нея се възползва Кайехон и откри резултата в 43-ата минута на двубоя. През втората част Инсиние можеше да да удвои преднината на неаполитанци, но не намери целта в 53-ата минута. Петнадесетина минути по-късно отново той затрудни Ханданович, но стражът на "нерадзурите" беше на мястото си. В крайна сметка Наполи победи с 1:0 и продължава преследването на Рома като изостава с 1 точка. Тимът от Неапол има 74, а "вълците" са с 75. Интер заема 7-ото място с 56. Коментирай