Ботев Пловдив буквално раздроби Монтана с 6:0 н базата на канарчетата в Коматево в мач в Елитната до 19 години. Канарчетата се развихриха пре второто полувреме, когато вкараха цели 4 попадения.

Още в 6-ата минута Иван Кирев остана сам срещу вратаря, но ударът му бе слаб и не затрудни стража. В 10-ата минута Ангел Бастунов изведе Милен Златков на отлична позиция и крилото с мощен удар разпечата вратата на "сините" за 1:0. След изпълнението на центъра гостите организираха бърза атака, която завърши с опасен удар от 10 метра, пратил кълбото на метър от гредата. В 12-ата минута Милен Златков пусна успореден на голлинията пас, а Здравко Жилов от два метра прати топката в мрежата за 2:0. В 26-ата минута Ангел Бастунов подаде към Иван Кирев и нападателят стреля, но над целта. В 30-ата минута капитанът Петър Чалъков отправи мощен шут от над 20 метра, но само добрата изява на вратаря предотврати нов гол. В 38-ата минута гостите организираха атака отляво, която завърши с остро центриране, но нападател се размина с кълбото пред вратата. До края на първата част Здравко Жилов се отчете с два удара, но първият от тях премина покрай гредата, а вторият бе уловен от вратаря. Второто полувреме стартира с бърз гол за "канарчетата". В 48-ата минута Валентин Тодоров получи кълбото пред наказателното поле и с отличен удар от 20 метра се разписа за 3:0. В 53-ата минута "жълто-черните" стигнаха до четвърти гол, който обаче бе доста комичен. Васил Василев прати дълга топка към наказателното поле на Монтана, където защитник изби пред вратаря си и прати кълбото право в краката на Милен Златков, който на празна врата нямаше как да пропусне - 4:0. В 75-ата минута Милен Златков бе близо до своя хеттрик, но ударът му с глава се отклони от напречната греда. Само минута по-късно Димитър Калчев подаде към Иван Кирев, нападателят овладя и с удар в близкия ъгъл покачи на 5:0. В 79-ата минута пловдивчани сътвориха сериозен пропуск, след като останаха трима на един срещу вратаря, но Димитър Богданов стреля покрай вратата. В 81-ата минута Мартин Татаров се появи в игра, а само секунди по-късно вече бе в прегръдките на съотборниците си, след като се разписа с удар от близка дистанция за крайното 6:0.

БОТЕВ  - МОНТАНА 6:0
1:0 Милен Златков
2:0 Здравко Жилов
3:0 Валентин Тодоров
4:0 Милен Златков
5:0 Иван Кирев
6:0 Мартин Татаров