Mарица (Пловдив) стана първенец на България за трети пореден път след победа 3:1 (27:25, 10:25, 16:25, 18:25)  гейма като гост на Левски (Сф). Това беше втора победа от три срещи във финалната серия, което е достатъчно тя да бъде спечелена според новия регламент.

Шокиращо за мнозина първият гейм бе спечелен от софиянки - 27:25. В местния шампионат това бе едва вторият загубен гейм на Марица.

Негативният резултат обаче мотивира допълнително жълто-сините и в следващия гейм те оставиха съперничките си да спечелят едва 10 точки. Наказателната акция на пловдивчанки не спря дотук. В третия гейм момичетата на Иван Петков също не дадоха шанс на Левски, затваряйки частта на 16.

След това дойде ред и на четвъртия гейм, който се оказа и шампионски. В него маричанки тръгнаха колебливо в самото начало, но впоследствие бързо поеха контрола и успяха да триумфират с 25:18.

Така новият-стар шампион на България се казва Марица (Пловдив).