Ботев Пловдив се класира за дванадесети път в своята история за финал след равенство 1:1 срещу Верея в реванша на Коматево и победа в първия мач в Стара Загора. Попадението за канарчетата отбеляза Антонио Вутов.

Верея започна по-активно срещата, но първата по-сериозна ситуация бе пред вратата на гостите. В 9-ата минута Бризола центрира остро към Виктор Генев, но сантиметри не достигнаха на защитника да засече топката във вратата на Колев.

Тимът от Стара Загора отговори с опасно положение в 14-ата минута. Тогава Цветанов центрира от корнер, стражът на канарчетата Георги Георгиев увисна, но изстрелът на Елиаш с глава излезе над напречната греда.

В 27-ата минута шут на Вутов от 20 метра излезе в аут. Четири минути по-късно Елиаш вкара с глава след центриране от корнер, но реферът Ангел Ангелов правилно отмени попадението, тъй като Бандаловски извърши фаул срещу Георгиев.

Така се стигна до 34-ата минута, когато след атака отляво топката стигна до Неделев, който навлезе навътре към наказателното поле и центрира отлично към Антонио Вутов, а той от своя страна не остави шанс на Колев след удар с глава – 1:0 за Ботев.

Именно при този резултат завърши първата част. След почивката гостите заиграха с трима в защита, опитвайки се да изнесат играта в по-предни позиции.

В 59-ата минута силен шут на Педро Еуженио бе избит в корнер от Георгиев. След центрирането обаче вратарят на Ботев увисна и Васил Калоянов вкара с бедро за 1:1.

В 81-ата минута Керкар центрира опасно от фаул в наказателното поле на домакините, където Елиаш и Бандаловски бяха близо да изпратят топката за втори път в мрежата на Ботев. Четири минути по-късно домакините като по чудо не решиха всичко в двубоя с втори гол. Балтанов подаде към Неделев, той от своя страна майсторски изведе Виана сам срещу вратаря, нападателят стреля над плонжа на Колев, но резервата Селим, застанал на два метра пред голлинията, изчисти в корнер с глава.

Другият финалист най-вероятно отново ще бъде Лудогорец, който спечели с 4:0 първия си полуфинал срещу Литекс. Двубоят за трофея е на 24 май на националния стадион „Васил Левски“.

БОТЕВ ПД – ВЕРЕЯ 1:1

БОТЕВ ПД: 22. Георгиев, 2. Панов, 18. Терзиев, 4. Генев, 24. Марин, 14. Яя Меледже, 17. Балтанов, 7. Бризола, 8. Неделев, 39. Вутов, 20. Косоко

ВЕРЕЯ: 1. Колев, 2. Инкоом, 86. Бандаловски, 3. Зафиров, 21. Илиев (46-Йорданов), 25. Ангелов, 14. Андонов, 10. Елиаш, 77. Педро Еуженио, 7. Цветанов (36-Керкар), 32. Калоянов