Локомотив Пловдив победи с 2:0 на Верея Стара Загора в шампионатен мач в Елитната до 19 години, предаде репортер на Glas.bg. Треньорът на смърфовете не можеше да използва двама от основните си състезатели, които заминаха с мъжкия тим на Локо за Варна, където утре пловдивчани гостуват на Черно море в мач от първата шестица на Първа лига.

Черно-белите поведоха в резултата още във 2' с попадение на Иван Грънчаров. Резултата бе удвоен само 6 минути по-късно от Любомир Романски. В 24' в полза на гостите от Стара Загора бе свирена дузпа, която обаче бе пропусната от играча на Верея Димитров. Така двата отбора се оттеглиха на почивката при резултат 2:0 за черно-белите, след като смърфовете изцяло контролираха събитията през първите 45 минути. През второто полувреме двата отбора показаха доста постна продукция и до нови попадения не се стигна.

Локо Пд - Верея 2:0
1:0 - Иван Грънчаров 2'
2:0 - Любомир Романски 8'

Локо Пд: Павлин Евтимов, Иван Грънчаров, Ангел Денчев, Миролюб Георгиев, Николай Кехайов, Петър Главчев, Любомир Романски, Иван Чалъков, Мариян Тонев, Даниел Груев, Архан Исуф.