Ботев Пловдив успя да се справи с Лудогорец и главен съдия, който нашари жълто-черните с картони и свири поредица несъществуващи нарушения, и се класира за финала за Купата на България при набор 2001. Срещата започна лошо за канарчетата и те инкасираха попадение още в 5-ата минута на срещата. Жълто-черните, водени от звездата си Крис Добрев стигна до изравнително попадение след половин час игра. Именно Крис добрев проби по лявото крило, навлезе в наказателното поле и пусна пас към Иван Василев, който оставен на празна врата не сбърка и вкара скъпоценното попадение за канарчетата. През второто полувреме жълто-черните получиха няколко жълти картона, а главния съдия, буквално набута Лудогорец насила в половината на Ботев с поредица спорни отсъждания. В крайна сметка жълто-черните се справиха, какво с атаките на орлите, така и със свирката на рефера и запазиха равенството, което ги изпраща на финала след победа с 2:1 в Пловдив.