Отборът на Байер Леверкузен играе с Атлетико Мадрид в първия мач от осминафиналната фаза на Шампионската лига. Гостите от Атлетико Мадрид водят с 3:2.   Първо Саул Нигес направи резултата 1:0 за гостите в 17-ата минута, а в 25-ата Антоан Гризман покачи на 2:0. В 48-ата минута Карим Белараби намали на 1:2, а в 59-ата от дузпа Кевин Гамейро направи резултата 3:1 за Атлетико. Стефан Савич с автогол във вратата на Атлетико направи резултата 3:2. Двата състава се изправиха един срещу друг в повторение на осминафинала от сезон 2014/2015, когато испанците отстраниха немския тим след дузпи. Отборът на Атлетико Мадрид поведе с 2:0 на домакините от Байер Леверкузен за първите 45 минути игра. Гостите можеха да поведат още в 12-ата минута, когато Уендел за малко не си отбеляза автогол в опит да изчисти топката. За щастие на 23-годишния бразилец и съотборниците му топката удари гредата. Малко по-късно обаче Атлетико Мадрид успя да излезе напред в резултата. Със страхотен изстрел на Саул Нигес, който остави Бернд Лено безпомощен, испанският тим поведе с 1:0 в 17-ата минута. Второто попадение се оказа въпрос на време и в 25-ата минута Антоан Гризман овладя след чудесен извеждащ пас към него и бе точен за 2:0 за Атлетико. Домакините опитаха да реагират и да намалят пасива си до почивката. В 30-ата минута Кевин Кампл отправи добър удар към вратата на Атлетико, но стражът на гостите Мигел Анхел Моя се прояви с умело спасяване. Четити минути по-късно Антоан Гризман отново стигна до топката в обещаваща позиция и стреля, но Лено отново внимаваше и резултатът се запази 2:0. Бенямин Хенрикс от Байер пък получи жълт картон в 15-ата минута и ще пропусне реванша. Нови супер битки в елиминациите на Шампионска лига Реал Мадрид гледа германски национал на Байер – Атлетико Мача можете да следите от 21.45 часа в секцията ни Livescore ТУК Стартовите състави: Байер Леверкузен: Лено, Хенрикс, Топрак, Драгович, Уендел, Аранхис, Кампл, Белараби, Бранд, Хаверц, Ернандес Атлетико Мадрид: Моя, Връшалко, Савич, Хименес, Луис, Караско, Габи, Коке, Нигес, Гризман, Гамейро Коментирай