Лудогорец загуби с 1:2 домакинството си на ФК Копенхаген в първата битка от 1/16-финалите в Лига Европа. Мачът на Националния стадион "Васил Левски" започна със студен душ за "орлите", след като гостите стигнаха до откриване на резултата преди да са изминали 120 секунди. Абел Анисе си отбеляза автогол, а в началото на втората част датчаните удариха и греда. В 53-ата българският шампион вече губеше с 0:2 след попадение на Юсеф Туту, но до края момчетата на Георги Дерменджиев успяха да се отърсят от студения душ, намалиха след гол на Клаудиу Кешеру в 81-ата минута, след което можеха да изравнят. Блестяща намеса на вратаря Робин Олсен обаче отчая българите, след като стражът на датчаните се намеси решително след удар на новото попълнение Жоао Пауло, който се появи на смяна в 80-ата минута.

ЛУДОГОРЕЦ - ФК КОПЕНХАГЕН 1:2
0:1 Абел Анисе (2-автогол), 0:2 Юсеф Туту (53), 1:2 Клаудиу Кешеру (81)

ЛУДОГОРЕЦ: 21.Владислав Стоянов, 25.Йордан Минев, 27.Козмин Моци, 5.Хосе Паломино, 6.Натанаел, 12.Абел Анисе, 18.Светослав Дяков, 84.Марселиньо, 93.Върджил Мисиджан (62 28.Клаудиу Кешеру ), 88.Вандерсон (8037.Жоао Пауло), 22.Джонатан Кафу
Резерви: 33.Ренан дос Сантос, 32.Игор Пластун, 8.Лукас Саша, 11.Жуниор Кишада, 4.Сисиньо, 28.Клаудиу Кешеру, 37.Жоао Пауло
Треньор: Георги Дерменджиев

ФК КОПЕНХАГЕН: 31.Робин Олсен, 22.Петер Анкерсен, 5.Ерик Йохансон, 25.Матиас Йоргенсен, 3.Людвиг Аугустинсон, 6.Уилиам Квист, 88.Урош Матич, 24.Юсеф Туту , 33.Расмус Фалк, 11.Андреас Корнелиус, 19.Федерико Сантандер
Резерви: 1.Стефан Андерсен, 15.Микаел Антонсон, 2.Том Хьогли, 16.Ян Грегуш, 17.Каспер Куск, 35.Абубакар Кейта, 23.Андрия Павлович
Треньор: Стале Солбакен

Легенда: гол , автогол , жълт картон , втори жълт картон , червен картон , смяна