Саутхемптън взе аванс с 1:0 в първия полуфинален мач за Купата на Лигата срещу Ливърпул. "Светците" играха доста по-добре от съперника си и можеха да вземат много по-солидна преднина преди реванша, и само добрите изяви на Лорис Кариус и късметът покриха Ливърпул. "Червените" нямат победа все още през 2017-та, във всички турнири, и дори завръщането на Филипе Коутиньо след дълго отсъствие, не помогна това да се промени. Първата голова възможност се откри пред Роберто Фирмино в 18-та минута, след като Адам Лалана му свали с глава на границата на пеналта. Фрейзър Форстър обаче отрази. Минута по-късно Нейтън Редмънд имаше страхотна възможност пред другата врата, но и Лорис Кариус се намеси страхотно. Нейтън Редмънд обаче не сгреши в 21-та минута, когато излезе очи в очи с Кариус и откри резултата за Саутхемптън. Ново фантастично спасяване направи Лорис Кариус в 43-та минута, когато Нейтън Редмънд се озова отново сам на метри от вратата, и шутира силно, но немският страж отрази. Второто полувреме бе още по-трудно за Ливърпул, като гостите така и не успяха да направят чиста голова атака пред вратата на Саутхемптън. Отново Фирмино имаше единствената възможност за гостите, но не и реален шанс да израви. Нейтън Редмънд на два пъти след това имаше невероятни възможности да покачи резултата, но в 83-та минута Ловрен изби от голлинията, а топката облиза и напречната греда, преди да излезе. Всичко обаче остава нерешено за реванша, и Ливърпул може да навакса крехкия пасив на 25 януари на "Анфийлд". Коментирай