Пари Сен Жермен е последният полуфиналист за Купата на Лигата във Франция. Парижани надделяха с 2:0 над Метц, като в този мач можеше да бият и с много повече, но се скъсаха да пропускат.  И двете попадения бяха дело на капитана Тиаго Силва, като той се разписа и двата пъти с глава след центрирания на Анхел ди Мария. Иначе Единсон Кавани направи пропуски от невероятни позиции, а и редица от съотборниците му сториха същото.  Статистиката посочи, че парижани имаха повече от 25 удара към вратата на противника и затова гостите само могат да се радват, че не допуснаха разгром, въпреки че бяха в играта в този мач до 72-та минута.  Още от началото момчетата на Унай Емери се хвърлиха напред и се заредиха пропуск след пропуск. Кавани в 11-та минута пропиля страхотна възможност, а в следващата атака Ди Мария тресна греда.  Уругваецът пропусна скандално в 17-та минута, но все пак в 27-та минута ПСЖ стигна до аванс. Тогава Ди Мария центрира перфектно отляво и качи топката на главата на Тиаго Силва, който прониза мрежата за 1:0 със страхотно изпълнение.  Кристофър Нкунку пропусна да се разпише още веднъж за парижани до почивката и в крайна сметка тя дойде само с едно попадение аванс за домакините. През втората част картината не се промени особено.  Кавани и Ди Мария продължиха с невероятните пропуски от началото на втората част, а в 67-та минута уругваецът пропиля сам срещу вратаря. Но все пак неговият крив мерник не се отрази на победата на ПСЖ.  Голът на спокойствието падна в 72-та минута, когато Ди Мария центрира от корнер и пак Тиаго Силва с глава насочи топката неспасяемо във вратата на Метц и направи 2:0. До края мачът се доиграваше и в крайна сметка фаворитът е на полуфиналите и чака съперника си измежду Монако, Нанси и Бордо.  Коментирай