Локомотив Пловдив напомпа мускули след слабата серия в шампионата побеждавайки Оборище Панагюрище на Лаута с 6:0 в елиминационен мач от осминафиналите за Купата на България. Така смърфовете безпроблемно се класираха за следващата фаза на турнира.

Началният натиск на "смърфовете" даде резултат малко след първия съдийски сигнал. Димо Бакалов опита двойно подаване в наказателното поле. Топката рикошира в защитник на Оборище и попадна в Симеон Райков, който не сгреши и даде преднина на тима.

В 18-ата минута Георги Вълчев получи топката в наказателното поле и с удобния си десен крак намери мрежата. В края на първата част и Мартин Камбуров записа името си сред голмайсторите.

Второто полувреме започна с натиск за домакините и в 61-ата минута Симеон Райков вкара четвърти гол във вратата на Оборище.

Бирсент Карагарен прави резултата 5:0 в 83-ата минута. Той получи топката около точката на дузпата и с хубав удар я завъртя неспасяемо в мрежата на Витанов за пети път.

Малко преди края на редовното време Димитър Велковски оформи крайното 6:0.

3 греди удариха смърфовете във този мач. Умарбаев, Райков и Горанов по веднъж разтресоха гредите на съперника!