Ботев победи с 2:1 Черноморец (Бургас) в среща от 24-ия кръг на U15. Двубоят се проведе на базата в „Коматево“.

"Канарчетата" започнаха по-добре и можеха да поведат още в 4'. Даниел Гичев изведе Андрей Цой на стрелкова позиция в наказателното поле, но играчът с единадесети номер на гърба си се забави и стражът на гостите спаси. Минута по-късно пък Никола Илиев опита диагонален удар от малък удар, отново обаче Михайлов се намеси и изби. В 21' Илиев намери отлично никола Гелин, нападателят смени посока и стреля от 15 метра, топката обаче се отби от бранител и мина на сантиментри от страничния стълб. Две минути по-късно самият Илиев отправи удар с левия крак, но не намери рамката на вратата.

Втората част стартира с равностойни минути. Все пак Ботев отново пое инициативата и успя да стигне до гол. Даниел Гичев изведе по много добър начин Никола Илиев. Домакините продължиха бъдат по-активни и след гола. В 52' след центриране по земя отдясно Гичев засече от точкат на дузпата, но над вратата. Пет минути по-късно Никола Гелин бе изведен сам срещу вратаря, опитът му да пусне топката покрай него се оказа неуспешен. Все пак в 58' Ботев удвои аванса си. Теодор Андреев проби отдясно и извади по земя, Гелин прескочи, а Илиев отбеляза второто си попадение - 2:0.

"Акулите" обаче също показаха зъби. В 62' при центриране отдясно Христо Георгиев плонжира с глава и намали на 2:1.

В 65' меле пред вратата на бургазлии като по чудо не падна гол. След центриране от корнер и удар от страна на играч в "жълто-черно" опката срещна напречната греда, последва нов удар - париран от бранител и трети спасен от вратаря. Три минути по-късно нов пропуск лиши Ботев от по-изразителен успех. При бърза атала Илиев центрира на задна греда, където Добромир Павлов шутира, стражът на Черноморец обаче отново спаси.