Юношите старша възраст на Арда победиха с 5:2 отборът на АФК Хасково, в мач от първенството на зона Пловдив. “Получи се един доста интересен, динамичен двубой, с доста голови положения пред противниковата врата. Някои от тях пропуснахме, защото не бяхме концентрирани. Уцелихме и три греди. Противникът успя да отбележи два гола, но пък ние вкарахме 5“, каза наставникът на Арда Цанко Бисеров.
Първият гол за юношите старша възраст на Арда отбеляза Ивайло Иванов, след изпълнен пряк свободен удар от Теодор Колячев. Второто попадение в противниковата врата гол бе един от красивите моменти в дербито. Тодор Тодоров, след удар от над 25 метра не остави никакъв шанс на вратаря и буквално го разстреля за 2:1. До края на първите 45 минути момчетата на Цанко Бисеров имаха няколко изгодни ситуации за гол, но гредата спаси гостите.

През второто полувреме, след центриране от пряк свободен удар, играч на Хасково отбеляза втория гол с глава, след грешка в защитата на домакините, с което успя да изравни резултата. Въпреки това юношите старша възраст на Арда не се отказаха и продължиха да създават голови ситуации. Към 60-та минута футболист на гостите игра с ръка и реферът посочи бялата точка. Зад топката застана Теодор Колячев, който покачи на 3:2. В 85-та минута се получи добра комбинация между Николай Димитров и Тодор Тодоров. Последният записа още едно попадение за Арда U19, във вратата на хасковлии и направи резултата 4:2. Две минути преди края на редовното време Теодор Колячев отново се разписа във вратата на АФК Хасково за 5:2.
„Получи се добър мач, в който момчетата се раздадоха. Доволен съм от тях и играта им“, коментира треньорът на Арда Цанко Бисеров.