Поставеният под номер 3 схемата Александър Зверев отпадна в третия кръг на турнира по тенис на червени кортове от сериите "Мастърс" в Монте Карло с награден фонд 5,2 милиона евро. Зверев загуби от номер 13 Фабио Фонини (Италия) с 6:7(6), 1:6 за 90 минути. В първия сет двамата си размениха по един пробив, а в тайбрека Фонини, който е полуфиналист в турнира от 2013 година, спечели последните две точки и поведе в резултата. Във втория сет италианецът доминираше и даде само един гейм на Зверев.

На четвъртфиналите Фонини ще играе с деветия поставен Борна Чорич (Хърватия), който елиминира Пиер-Юг Ербер (Франция) с 6:4, 6:2 за 1:41 часа. Чорич се класира за втори път в кариерата си на четвъртфинал на турнир от сериите "Мастърс" след този в Маями през миналия месец.