“Марица” постигна победа с 1:3 при гостуването си на втория в класирането АФК “Хасково” в мач от 13-ти кръг от първенството при ЮНОШИ СТАРША ВЪЗРАСТ (2000/2001) . Възпитаниците на Красимир Иванов бяха по-мотивирани, създадоха повече голови положения и заслужено стигнаха до успеха, съобщават от пресслужбата на клуба.

Миро Георгиев откри за “Марица” още в 4-та минута. В 30-та минута домакините изравниха с гол от пет метрова засада, а малко по-рано бе отменен чист гол за пловдивчани. Домакините удържаха равенството до края на полувремето, като на два пъти гредите ги спасиха от ново попадение.

През втората част маричани удариха още две греди, а превъзходството им ставаше все по-ясно изразено. Теодор Фърков в 60-та минута направи 1:2, а в 74-та Стоян Пидев реализира за 1:3, като това се оказа и крайният резултат.

С мач по-малко и 21 точки в актива си “жълто-сините” заемат 4-то място в класирането. Почти всички отбори в групата имат да изиграят отложени срещи. В следващия кръг “Марица” приема “Садово”, а срещата е на 18-ти април.

16 април 2019 г., вторник, 12:00 ч / XIII кръг:
Хасково (Хасково) - Марица 1921 (Пловдив)                 1:3 (1:1)

18 април 2019 г., четвъртък, 13:00 ч / XIV кръг: