Локомотив отстъпи с 1:2 на Ботев след обрат и загуби дербито на Пловдив, което е част от 21-ия кръг на Елитната група до 17 години. Срещата се проведе на изкуствения терен на „Лаута“ .

"Черно-белите" имаха шанс да открият още във 2'. Георги Мавродиев бе изведен на изгодна позиция, нападателят финтира бранител и шутира, но стражът на "канарчетата" се справи. В 9' обаче голът за "смърфовете" бе факт. Даниел Димитров получи на дъгата залъга двама и с удар с левия крак откри резултата. След попадение "жълто-черните" повече контролираха топка, но не стигаха до опасни ситуации пред вратата на съперника. Все пак в 23' Ботев изравни. Петър Итов центрира отдясно, а Георги Трифонов надскочи защитник и засече с глава - 1:1. В 34' меле пред вратата на Локо по чудо не завърши с гол. След центриране от корнер Трифонов стреля с глава, Кристиан Томов изби с плонж, последва удар на Венцислав Богданов, който срещна страничния стълб , а след това Стефан Попов шутира с левия крак и отново вратаря спаси.

Втората част на двубоя започна динамично, като в рамките на пет минути двата тима удариха по една греда. Първо Ботев имаше добра възможност за гол. Венцислав Богданов проби отляво и с мощен удар разтресе страничния стълб. В 50' пък Георги Мавродиев се освободи от двама бранители на "канарчетата" и излезнал сам срещу вртатаря стреля силно, но топката срещна дясната греда. В 57' грешка в отбраната на Локо можеше да им коства допускане на попадение. Бранителят Николай Борисов върна към своя вратар, но Пламен Цончев първи стигна до топката, но шутира в тялото на стража - в опита си да го прехвърли. В 66' отново Ботев имаха шанс за гол. Петър Итов получи отляво и центрира на задна греда, където Атанас Стоименов засече с глава от близка дистанция, но не намери рамката на вратата. В 81' "жълто-черните" направиха пореден пропуск. Богданов центрира от тъча Трифонов обработи добре в наказателно поле и пробва да прекара топка под вратаря Томов, но стражът спаси. Три минути по-късно Ботев все пак успя да вкара второ попадение. След изпълнение на фаул отляво Венцислав Богданов отклони с глава и направи обрата за неговия тим пълен - 1:2.

ПФК Локомотив: 1 Кристиан Томов - КАПИТАН - ВРАТАР, 29 Николай Борисов, 5 Петър Петров, 4 Ставри Юмерски, 6 Стоян Татаров, 19 Мартин Гарабедян, 10 Ангел Табаков, 11 Даниел Димитров, 8 Сашо Лебанов, 14 Георги Мавродиев, 9 Николай Джелебов
Резерви: 12 Петър Мильотев - ВРАТАР, 7 Димитър Казаков, 86 Йоан Русенов, 3 Христо Русков, 18 Янис Дерменджиев, 17 Янко Неданов

ПФК Ботев: 23 Милко Баданов - ВРАТАР, 6 Мартин Русев - КАПИТАН, 9 Атанас Чернев, 18 Георги Трифонов, 13 Венцислав Богданов, 16 Мерт Салимехмед, 20 Георги Господинов, 8 Мартин Иванов, 7 Петър Итов, 10 Стефан Попов, 5 Станислав Работов
Резерви: 1 Мартин Панев - ВРАТАР, 17 Атанас Стоименов, 3 Благовест Величков, 15 Милен Николов, 11 Пламен Цончев, 19 Томислав Георгиев, 22 Петър Шилев