Берое U19  се наложи с убедителното 8:1 над Марек в срещата си от 17-я кръг на шампионата. Хеттрик отбеляза Божидар Димитров, с два гола се отчете Мануел Иванов, по едно попадение реализираха Христо Иванов и Пламен Иванов. Гостите от Дупница пък си отбелязаха автогол. Заради наказанието на Берое от турнира за Купата на БФС мачът се игра в Чирпан.

Тимът на Марек първи откри резултата в 20-та минута след като се възползва от грешка в защитата на старозагорци. Още до полувремето обаче играчите на "зелено-белите" успяха да осъществят обрат и поведоха с 4:1. Още 4 гола паднаха след почивката. "Пропуснахме още много положения. Теренът не беше добър и радващото е, че нямаме контузии. Предстоят ни мачове с Локомотив (Пловдив) и Лудогорец, в които трябва да се представим на високо ниво, ако искаме да спечелим", заяви след двубоя наставникът на Берое U19 Слави Жеков. В следващия кръг тимът гостува на Локомотив (Пловдив), мачът е на 6 март от 13.30 часа.