След успешното си представяне на международния турнир "Пирин къп", ПФК "Спартак 1947", набор 2006, продължава с интензивната предсезонна подготовка. В четвъртък, 21.02.2019 г., на стадион "Юрий Гагарин" в район "Северен", Христос Доков изведе своите момчета за поредна проверка срещу амбициозния отбор на ПФК "Марица", набор 2006 г.

Отлично построени в тактически план, спартаклии изнесоха играта в половината на съперника още в началните минути на срещата. Играха нападателно, с устрем към вратата на маричани, които пък от своя страна залагаха на контраатаки. Получи се интригуващ мач, който достави удоволствие на публиката.

Добри положения не липсваха, но единственият гол в срещата падна едва през второто полувреме. Той бе реализиран от нападателя Станимир Празов. Срещата приключи с минимална победа с 1:0 за "гладиаторите".