Ботев загуби с 0:1 Берое в мач от 16 кръг на Елитната група до 17 години. Двубоят се игра на ст. Локомотив в Стара Загора.

Срещата започна с равностойни минути. Първата добра възможност за гол се откри пред "канарчетата". В 16' пловдивчани получиха право да изпълнят пряк свободен удар в близост до пеналта. Георги Господинов стреля силно, но стражът на домакините Георгиев отклони в корнер. Десет минути по-късно отново Ботев можеше да отбележат. Мартин Иванов изведе с прехвърлящ пас Атанас Стоименов сам срещу вратаря, крилото обаче шутира над напречната греда. В 30' Берое поведе в резултата. Никола Маринов открадна топка след грешка в отбраната на "жълто-черните" и останал очи в очи със стража Баданов стреля, но бе подкосен от бранител и съдията отсъди дузпа. Потърпевшият застана зад коженото кълбо и не сгреши - 1:0. След попадението фенове на Берое запалиха факли на трибуните, при което се наложи органите на реда да се намесят. В 34' Ботев стигна до нов фаул на границата на наказателното поле. Този път Петър Итов бе изпълнител, но топката мина над гредата. В 41' пловдивчани имаха шанс да изравнят. След остро центриране отдясно Георги Трфионов засече с глава от близка дистанция, коженото кълбо обаче профуча на педя над горната греда.

В началото на втората част Ботев бе тимът, който владееше повече топката. Това предимство обаче не носеше особени дивиденти за "канарчетата". В 65' старозагорци бяха близо да удвоят. След фаул в половината а беройци и открадната топка домакините организираха бърза контраатака, при която се оказаха два срещу един бранител в "жълто-черно". Впослествие Никола Маринов се озова сам срещу вратаря, но се засуети докато го финтира и стражът му отне кълбото. Две минути по-късно Георги Трифонов пък се размина на косъм с топката, след центриране в наказателно поле на Берое. В 74' отново таранът се озова на добра позиция в полето, но бе съборен - съдията обаче остана безмълвен. Три минути по-късно Ботев стигна до отличен шанс. Добра комбинация между Господинов и Трифонов изведе последния на стрелкова позиция, нападателят шутира и след намеса на вратаря топката срещна гредата. До края на срещата Ботев опита да изравни, но домакините се бранеха успешно и спечелиха трите точки. Така старозагорци препънаха "канарчетата" в борбата им за титлата.

ПФК Берое: 1 Радостин Георгиев - ВРАТАР, 71 Атанас Йорданов, 5 Виктор Ангелов - КАПИТАН, 13 Михаил Стоянов, 9 Георги Маджаров, 2 Иво Димитров, 24 Христомир Иванов, 27 Пламен Крислов, 10 Никола Маринов, 91 Христо Христов, 19 Ангел Генчев
Резерви: 22 Петър Рахнев - ВРАТАР, 7 Димитър Спасов, 99 Кръстьо Христов, 11 Божидар Пенчев, 77 Филип Христов, 28 Тони Николов, 3 Христо Карлуковски

ПФК Ботев Пд: 23 Милко Баданов - ВРАТАР,16 Мерт Салимехмед, 9 Атанас Чернев, 22 Петър Шилев, 13 Венцислав Богданов, 20 Георги Господинов, 6 Мартин Русев - КАПИТАН, 17 Атанас Стоименов, 8 Мартин Иванов, 7 Петър Итов, 18 Георги Трифонов
Резерви: 1 Мартин Панев - ВРАТАР, 11 Стефан Попов, 3 Благовест Величков, 15 Милен Николов, 21 Юсеин Касов