Отборът на Созопол продължава с положителното представяне преди старта от пролетния дял в Югоизточната Трета лига. През уикенда "небесносините" записаха шеста победа в последната си девета контролна среща, надделявайки с 5:0 над лидера в Областната група ФК Ямбол 1915. Това бе и генерална репетиция преди първия пролетен кръг срещу Загорец Нова Загора.

Така в деветте си контроли възпитаниците на Маргарит Димов записаха шест победи, равенство и две поражения. Созопол спечелиха срещу втородивизионния Локомотив (Горна Оряховица) с 3:0 след две попадения на французина Уилфред Гримо и едно на Стефан Стойнов. Последва и пълен обрат с 3:2 срещу Хасково 1957, водени от Емо Ангелов – Бабангида. Победното попадение вкара едно от новите попълнения – нападателят, който е юноша на Марица Пловдив и последно защитавал цветовете на Хебър Пазарджик – Георги Георгиев в последнта минута на мача. Другите два гола реализираха Яни Николов и Кристиян Иванов. В следващата трета контрола Созопол отстъпи с 5:2 от втородивизионния ОФК Поморие, като двете попадения за "небесносините" реализира футболист номер едно за 2018 на клуба – полузащитникът Антонио Ласков от статични положения. В следващата четвърта проверка Созопол се върна на победния си път, записвайки успех с 2:1 над Розова долина Казанлък, след второто попадение в неофициален мач за Георги Георгиев. Другото бе дело на опитния полузащитник Станимир Баев. В следващата контрола възпитаниците на Маргарит Димов се наложиха и над лидерите в Североизточната Трета лига Суворово с 2:0, след попадения на младите си таланти Кристиян Иванов и Кристиян Козаров. В шестата и Миньор Раднево преклони глава пред "небесносините". Созопол напълно заслужено стигнаха до успеха, след като поведоха набързо с 2:0 още до почивката с попадения на Георги Георгиев и Кристиян Иванов. През втората част бранителят Златко Ненов, който бе привлечен от Черноморец Бургас, направи преднината на морския тим класическа - 3:0. Мачът се доиграваше, а след леко отпускане и грешки в отбрана в последната третина в рамките на две минути Созопол допуснаха два гола, за да бъде оформен и крайният резултат в срещата 3:2. Последва минимално поражение с 1:0 при визитата на ОФК Карнобат. Наставникът на морския тим Маргарит Димов даде почивка на основни футболисти, а други все още се възстановяваха от травми. Созопол не търсеше резултат, а Маргарит Димов ротираше състава, като пусна два различни в двете полувремена. В предпоследната си проверка Созопол направи зрелищно равенство с втородивизионния ОФК Несебър. "Небесносините" пропуснаха дузпа през втората част чрез Антонио Ласков, но напористата игра в предни позиции даде резултат за крайното 3:3, след като преди това Несебър поведе с 3:0. Отново много проблеми около състава на Созопол, а точни за вампирите бяха Антонио Ласков на два пъти и Диян Лефтеров след втора отсъдена дузпа.

В последната си контрола Созопол разгроми с 5:0 ФК Ямбол 1915. Спарингът се проведе на стадион "Арена Созопол", а домакините напълно заслужено стигнаха до успеха, след като бяха пълни господари през цялата среща. Наставникът на домакините Маргарит Димов не можеше да разчита на едно от новите попълнения Трайо Грозев, който все още лекуваше контузия, но се очаква да е на линия за първия пролетен кръг от първернството срещу Загорец идната събота. Всички останали взеха участие в мача, като дори неофициален дебют с екипа на Созопол записа младият защитник роден през 2002 година Петър Янакиев, който ще подсили юношите старша възраст на "небесносините", водени от Кольо Колев. Бранителят, който игра в последните 20 минути има опит, след като е преминал през силните школи на Лудогорец Разград, Литекс Ловеч и на Септември София. На 06-и март Созопол гостува на бургаския Черноморец в среща от първия пролетен кръг.

В 15-та минута Созопол откри резултата срещу ФК Ямбол 1915. Любимецът на "небесносините" привърженици Станимир Баев даде аванс в резултата след точно изпълнен 11 метров наказателен удар за нарушение срещу Димитър Коларов. От бялата точка Станимир Баев бе безпощаден и с хладнокръвно изпълнение в долния ляв ъгъл изведе Созопол напред в резултата. До края на първата част домакините продължиха да пропускат, а след почивката Живко Димов стреля от свободен удар, същото стори Кристиян Козаров, но и двамата не намериха целта. Французинът Уилфред Гримо, който пропусна последните контроли заради контузия нацели една грда, но след това се реваншира, реализирайки две попадения. В 49-та минута "небесносините" удвоиха своя аванс. След центриране от корнер на Станимир Баев, французинът Уилфред Гримо засече в малкото наказателно поле и от движение прати топката в мрежата, правейки резултата 2:0. В 56-та минута домакините вече имаха класическа преднина 3:0. След добра атака, Антонио Ласков изведе в коридор по левия фланг Кристиян Иванов, а младият нападател на "небесносините" преодоля двама бранители на гостите, които се опитаха да му отнемат кълбото и с удар по земя под плонжа на вратаря се разписа за 3:0. В 69-та минута французинът Уилфред Гримо отбеляза второто си попадение в срещата, правейки резултата 4:0. След отлична, спокойна атака с много разигравания от половината на домакините, Антонио Ласков с пас в дълбочина изведе Гримо, топката се топна, а бенинския нападател с фантастичен мощен изстрел в наказателното поле матира стража на гостите. В 70-та минута Созопол оформи и крайния резултат 5:0 срещу ФК Ямбол 1915, след спокойна атака. Отново в автор на попадението се превърна Кристиян Иванов, отбелязавайки втория си гол в срещата. Младият нападател на "небесносините" получи пас в коридор по десния фланг от капитана Петър Кюмюрджиев, а за Иванов, който се отскубна от бранителите на гостите не бе проблем да прати кълбото в долния ляв ъгъл за крайното 5:0.

Първо полувреме
ФК Созопол: 24.Свилен Нотев /1.Роман Васенев/, 11.Петър Кюмюрджиев (c), 16.Диян Лефтеров, 27.Мурад Ибрахим, 10.Мартин Газиев, 6.Стефан Стойнов, 15.Яни Николов, 21.Станимир Баев, 23.Антонио Ласков, 17.Димитър Коларов, 22.Георги Георгиев

Второ полувреме
ФК Созопол: 1.Роман Васенев /12.Петър Александров/, 11.Петър Кюмюрджиев (c) /2.Петър Янакиев/, 4.Иван Макриев, 10.Мартин Газиев /5.Златко Ненов/, 14.Ангел Каракашев, 6.Стефан Стойнов, 21.Станимир Баев /8.Кристиян Козаров/, 23.Антонио Ласков /18.Иван Ангелов/, 26.Живко Димов, 7.Кристиян Иванов, 20.Уилфред Гримо

На 23-и февруари в дербито от 18-ия кръг на Югоизточната Трета лига, ФК Созопол приема у дома ФК Загорец Нова Загора. Двубоят е с начален час 15:00, на стадион "Арена Созопол", като "небесносините" ще търсят задължителен успех срещу стойностния тим на Мирослав Миндев.