Българският шампион Левски Лукойл допусна четвърта поредна загуба в турнира за Купата на ФИБА Европа, след като днес възпитаниците на Константин Папазов отстъпиха при визитата си в Израел на Ирони Нес Циона с 96:109 (31:29; 20:36; 22:22; 23:22) в двубой от група "J" от втората групова фаза на надпреварата.

Патрик Рембърт беше най-резултатен за „сините“ – 26 точки, Деян Иванов и Никола Маравич добавиха съответно по 16 и 12 точки, а Божидар Аврамов, Калоян Иванов и Христо Захариев приключиха с по 10 точки.

ДеКуан Кук вкара 28 точки за победителите, а Гари Браун приключи с 21 точки.

Домакините от Израел откриха резултата след тройка на Кук, но след това баскетболистите на българския шампион поеха контрол върху събитията на терена успяха да отворят преднина от осем точки – 20:12 след отлични изяви в нападение на триото в „синьо“ Рембърт-Маравич-Аврамов.

Оттук до края на периода тимът на Ирони Нес Циона доминираше изцяло и намали изоставането си до само две точки – 29:31, като във втория период домакините затвърдиха превъзходството си и на почивката разликата в полза на израелкия състав вече бе двуцифрена – 65:51.

През третата четвърт играта бе равностойна и разликата в полза на домакините се запази, като едва в заключителните десет минути момчетата на Константин Папазов се опитаха да потърсят обрат, но „сините“ забравиха да играят в защита, което се оказа решаващо за запазване на двуцифрената разлика, а последния съдийски сигнал подпечата победата за Ирони Нес Циона – 109:96.

Ирони Нес Циона – Левски Лукойл 109:96 (29:31; 36:20; 22:22; 22:23)

Ирони Нес Циона: Браун 21, Кук 28, Доу 14, Кадир 11, Зана 7 (Брандвайн 20, Дън 2, Питсхън 4, Залмънсън 2)

Левски Лукойл: Аврамов 10, Д.Иванов 16, К.Иванов 10, Карамфилов 2, Рембърт 26 (Маравич 12, Мийович 2, Николов 2, Робинсън 4, Великов 2, Захариев 10)