Лидерката в световната ранглиста и финалистка от миналата година Симона Халеп записа впечатляваща победа в третия кръг срещу американската ветеранка Винъс Уилямс. Румънката спечели с 6:2, 6:3 за само 1 час и 17 минути и това на практика се оказа най-лесната й среща от началото на турнира. На 1/8-финалите Халеп ще има обаче още по-тежка задача, тъй като ще се изправи срещу по-малката сестра на Винъс - Серина, която по-рано днес даде само три гейма на украинката Даяна Ястремска (6:2, 6:1).

В първите три гейма нямаше пробиви и Винъс Уилямс имаше аванс от 2:1, но Халеп взе инизиативата и със серия от 5 поредни гейма спечели първия сет. В самото начало на втората част двете тенисистки си размениха по един пробив, а до 3:3 38-годишната Винъс бе равностойна на съперничката си, след което румънката доминираше на корта и с 6:3 спечели сета, а с това  и мача.

Vamos!

In the 4R, @GarbiMuguruza will play the winner of #Giorgi-#Pliskova. Who would you rather see her face?#AusOpen pic.twitter.com/PUHUucBM0L

— #AusOpen (@AustralianOpen) January 19, 2019
Третия кръг междувременно преодоля и поставената под №18 в схемата Гарбинье Мугуруса. Испанката надделя със 7:6 (5), 6:2 над швейцарката Тимеа Бачински. Двубоят започна с разменени пробиви, а в петия гейм Бачински отново направи брейк и поведе с 4:2. Мугуруса обърна резултата до 5:4 в своя полза, а при 6:5 имаше сетбол при сервис на швейцарката. Бачински обаче се спаси и се добра до тайбрек, в който Мугуруса поведе с 5:2 и изглеждаше близо до успеха в първия сет. Испанката допусна два поредни минипробива и резултатът стана 5:4, но следващата точка бе за бившата лидерка в световната ранглиста - 6:4. Бачински отрази нов сетбол, но Мугуруса все пак сложи край на частта със 7:5 в тайбрека. Вторият сет също започна са разменени пробиви и Бачински дори водеше с 2:1, но със серия от 5 поредни гейма Мугуруса прекърши съперничката си.

В следващия етап от турнира испанката ще мери сили с победителката от двубоя между чехкинята Каролина Плишкова (№7) и италианката Камила Джорджи (№27).