Виктория Волей (Пловдив) приключи достойно участието си в турнира за Купата на България по волейбол при мъжете.

В двубой от 4-ия кръг на надпреварата възпитаниците на треньора Атанас Митрев отстъпиха на лидера в Суперлигата Хебър (Пазарджик) с 2:3 (25:18, 17:25, 17:25, 25:20, 10:15) гейма. Мачът се игра в препълнената зала на СУ „Цар Симеон Велики“ в Пловдив“ и приключи за два часа.

„Викторианците“ започнаха много надъхано срещата и въпреки че съперникът им беше в титулярен състав, те поведоха от средата на гейма и задържаха преднината си до края на частта.

След това Хебър показа, че в момента е по-опитният тим и логично обърна нещата в своя полза до 2:1. Последва нов силен гейм за Виктория Волей, с който домакините изравниха резултата. В решителния тайбрек Хебър затвори мача след 15 :10 в своя полза.