Отборът на РБ (Лайпциг) може да съжалява, че не се класира за 1/16-финалите на Лига Европа, след като завърши наравно 1:1 с Розенборг в последна среща от груповата фаза на турнира. Четири минути преди края немците бяха попарени от гол на Торе Региниусен с глава, който коства класирането на РБ (Лайпциг) в следващата фаза. Преди това Матеус Куня изведе немския клуб напред в резултата с красиво попадение в 47-ата минута. След изиграването на всички срещи в Група В РБ Залцбург завършва на първо място с максимален актив от 18 точки, следван от Селтик с 9, РБ (Лайпциг) със 7т. и Розенборг с 1т.

Let's get that goal, boys. #DieRotenBullen #RBLRBK 0-0 pic.twitter.com/LcS5GEvbaR

— RB Leipzig English (@RBLeipzig_EN) 13 декември 2018 г.

Първа по-добра ситуация в срещата дойде в самия край на полувремето. Минута преди края на първата част отборът на РБ (Лайпциг) удари напречната греда. Изстрел на Вили Орбан с глава намери горната греда на вратата зад Андре Хансен.

Augustin is through on goal but can't sort his feet out

Kampl's shot is well saved

Cunha is hacked down in the box but no penalty...

The pressure is mounting..! #DieRotenBullen #RBLRBK 0-0 (33') pic.twitter.com/qeVYXd8Nl4

В 47-ата минута Брума намери Матеус Куня пред наказателното поле на гостите. Полузащитникът пое, бутна топката веднъж, след което стреля, а ударът му, при който имаше докосване от противников защитник, попадна точно под гредата за 1:0. В 62-ата минута изстрел на Поулсен от състава на Лайпциг бе париран с добър плонж от стража на Розенборг. В 78-ата минута Юсуф Поулсен бе в изгодна позиция за гол, но ударът му не намери очертанията на вратата.

В 86-ата минута Биргер Мелинг премина като на шега през трима защитници на РБ (Лайпциг), за да достигне до аутлинията, откъдето пусна меко центриране към Торе Региниусен, който надигра Вили Орбан и Ибрахима Конате и отбеляза с глава. В следващите минути силите на домакините от Лайпциг не достигнаха за втори гол и така те се сбогуваха с турнира Лига Европа.