Волейболният отбор на ЦСКА записа 7-а поредна и общо 8-а победа в Суперлигата на България, след като надигра у дома Дунав (Русе) с 3:0 (26:24, 27:25, 25:16) в среща от междинния 9-и кръг, игран тази вечер в столичната зала "Васил Симов".

@@@

Така "червените" остават на второто място във временното класиране с 8 победа, 1 загуба и 24 точки. Дунав пък продължава да е 9-и с 3 победи, 6 загуби и 9 точки. В редовния 10-и кръг ЦСКА ще гостува на последния в таблицата Миньор (Перник), а русенци са домакини на Монтана. Мачовете са в събота (15 декември) от 17,00 часа.

@@@

Гостите от Дунав започнаха по-добре в първия гейм и поведоха с 4:0, а малко по-късно с 9:5. Постепенно ЦСКА изравни играта и резултата при 12:12. Играта продължи точка за точка. В края "червените" имаха две възможности да затворят гейма и успяха да поведат след 26:24. Втората част също беше доста оспорвана. ЦСКА имаше преднина от четири точки при 19:15 след две поредни блокади. В края "червените" имаха три геймбола, но русенци изравниха при 24:24. При 26:25 атаката на Дунав излезе в аут и ЦСКА удвои преднината си след 27:25. Третият гейм пък премина изцяло под диктовката на армейците. Домакините от ЦСКА взеха аванс от 7:2 и не изпуснаха инициативата до крайното 25:16 и 3:0.

@@@

Над всички за ЦСКА бе Пламен Шекерджиев със страхотните 18 точки (6 блока!, 60% ефективност в атака и 56% позитивно посрещане) за победата. Симеон Александров добави още 12 точки (1 ас, 58% ефективност в атака и 48% позитивно посрещане) за успеха. За тима на Дунав Данаил Милушев завърши също с 12 точки.