“Марица” загуби домакинстъвото си на “Асеновец” с 1:2 в мач от 12-ти кръг при ЮНОШИ МЛАДША ВЪЗРАСТ (2002/2003) . Маричани надиграха съперника си, но изпуснаха изключително много положения и в крайна сметка загубиха. След куп пропуски гостите откриха резултата, а през втората част удвоиха. Борислав Дончев намали за 1:2, като маричани имаха шансове за още голове, но така и не се възползваха от тях. Слабото съдийство беляза мача, като реферът определено го изпусна. Той изгони с червени картони по един състезател от двата тима, но пропусна куп ситуации, включително удари без топка. Гостите от “Асеновец” играха доста грубо, използвайки непозволени прийоми, част от които не бяха санкционирани.

С по 25 точки “Марица” и “Асеновец” делят 4/5-то място във временното класиране. В следващия кръг, който е последен за есенния полусезон, “Марица” гостува на шестия в класирането “Спартак”.