Ботев победи с 6:0  Сокол (Марково) в среща от 14-ия кръг на Елитната юношеска група до 17 години.

Още в 4' на стража на соколите Димитър Аргиров се наложи да прави двойно спасяване, след акто първо Георги Трифонов шутира с левия крак от десетина метра, а веднага след това Атанас Стоименов добави избитата топка със силен удар, но и двата нямаха успех. В 9' Иво Казаков беше близо до това да открие резултата за домакините. Стоименов извади по земя отдясно и десетката засече с левия крак, топката обаче срещна сглобката на вратата. Само минута по-късно Петър Итов излезе сам срещу Аргиров, но вратарят отново излезе победител. В 16' отново Итов бе близо до гола. Крилото проби отляво, навлезе към средата на наказателното поле и стреля по земя, стражът този път изби с крак. В 27' преднината за Ботев вече бе факт. Георги Господинов получи от тъч, напредна и стреля покрай вратаря, който капитулира в тази ситуация - 1:0. Пет минути по-късно шансът отново покри Сокол. След центриране отляво и изчистване с глава на бранител топката попадна на волето на Стоименов. Атакуващият халф шутира, но топката срещна последователно двете странични греди и не влезе във вратата. Марковци от своя страна опитваха удари от дистанция, това обаче не им носеше успех. В 41' Георги Трифонов получи пас от Стоименов, но нападателят стреля покрай страничната греда.

Втората част стартира кошмарно за Сокол. Тимът инкасира два гола в рамките на първите три минути. И в двете попадения за Ботев дойдоха с комбинация между Атанас Стоименов и Георги Трифонов. Първо крилото извади отдясно остро по земя, а Трифонов засече в близкия ъгъл - 2:0. Третото попадение падна по подобен начин. Стоименов този път обаче центрира по въздух и таранът отклони с глава, вратарят първоначално улови, но впоследствие позволи топката да мине зад голинията - 3:0. В 56' "канарчетата" добавиха още едно попадение на сметката си. Иво Казаков с мек пас в предни позиции намери включилия се на скорост Атанас Стоименов, който сам срещу стража не сгреши - 4:0. При този резултат капитанът на "жълто-черните" Русев получи жълт картон, който го извади от мача с Лудогорец от последния кръг. Веднага след белята Пепо Пенчев замени Трифонов, който също виси с 4 картона. В 64' "жълто-черните" получиха подарък от вратаря на гостите Аргиров, който не уцели идващата към него топка точно, при което Венци Богданов я достигна и насочи към опразненанта вратата, но коженото кълбо се спря от въшния край на мрежата. Само минута по-късно Богданов се реабилитира, след като задължи Иво Казаков на празна врата с подаване отляво - 5:0. В 80' резултатът за гостите стана още по-неприятен. Стефан Попов намери включилия се отляво Богданов с диагонален извеждащ пас, халф-бекът извади остро към малкия пеналт, откъдето Иво Казаков отбеляза шести гол за Ботев. Две минути по-късно Богданов вкара още един гол, но той бе отменен заради засада. В 86' Иво Казаков бе близо до хеттрик. След центриране от фаул на Стефан Попов десетката се извиси над всички и засече с глава, ударът му обаче мина над напречната греда.

Ботев: 23 Милко Баданов - ВРАТАР, 16 Мерт Салимехмед, 9 Атанас Чернев, 19 Томислав Георгиев, 13 Венцислав Богданов, 20 Георги Господинов, 6 Мартин Русев - КАПИТАН, 17 Атанас Стоименов, 10 Иво Казаков. 7 Петър Итов, 18 Георги Трифонов
Резерви: 1 МартинПанев - ВРАТАР, 21 Ангел Генчев, 8 Мартин Иванов, 14 Никола Райчев, 22 Петър Шилев, 11 Стефан Попов, 3 Тодор Христов

Сокол: 1 Димитър Аргиров - ВРАТАР, 15 Нанко Мусен, 19 Мартин Айтов, 14 Момчил Кирков, 6 Георги Ламбрев, 7 Александър Ненов, 8 Йовко Зайков, 9 Георги Коев - КАПИТАН, 10 Александър Колев, 11 Веселин Илиев, 16 Паулин Василев
Резерви: 13 Ерджан Амишев, 20 Тодор Стамболийски, 18 Георги Христов, 5 Ивайло Димитров, 17 Станислав Димитров

КЛАСИРАНЕ, ПРОГРАМА и РЕЗУЛТАТИ от Елитната до 17г. можете да следите на glastv.glas.bg