Ботев класира и третия си набор за полуфиналите за Купата при юношите. След като "канарчетата" достигнаха до полуфиналната фаза при наборите 2001 и 2003, "жълто-черните" сториха същото и при набор 2005.

В четвъртфинален мач-реванш Ботев се наложи с 4:1 над Берое. В първия двубой пловдивчани победиха с 3:1 и с общ резултат 7:2 продължават в следващата фаза на турнира.

Под непрестанния дъжд на изкуствения терен в Стара Загора момчетата на Румен Байрев изиграха силен мач и не оставиха съмнение в превъзходството си над "заралии". Стефан Трайков откри резултата още в 5-ата минута, а малко по-късно Димитър Петров удвои аванса на ботевистите.

Домакините върнаха едно попадение в средата на полувремето, но веднага след центъра Валентин Иванов възстанови преднината на "канарчетата". След почивката Валентин Иванов реализира втори гол, за да оформи крайния резултат.