България постигна убедителна победа с 6:0 над Гибралтар в среща от Европейските квалификации за юноши до 19 години. Двубоят се игра на стадион "Хаджи Димитър" в Сливен.

През първата част "лъвовете" вкараха пет попадения, а след почивката добавиха още едно. С хеттрик за "трикольорите" се отличи Преслав Боруков, два гола отбеляза Митко Митков, а последният гол бе дело на Емануил Личев.

Юношата на Ботев Крис Добрев бе на терена до 69-ата минута, когато бе заменен. Нападателят се отчете с асистенция за един от головете на българите.

В другия мач от групата Гърция постигна впечатляваща победа с 5:2 над Румъния. В последния си двубой от квалификациите България се изправя срещу Гърция, като "лъвовете" имат много добри шансове за класиране напред.