Ботев Пловдив записа 21 поредна, кошмарна загуба на Герена от Левски в шампионатен двубой. Този следобед канарчетата отстъпиха с 4:1 на сините.  Станислав Костов беше точен в 29-ата минута. Антонио Вутов изравни в 45-ата минута, след като Божида Митрев направи поредната си грешка през 2018 година. Тиам вкара в 51-ата минута, а Костов се разписа за 3:1 в 55-ата минута. Мариани вкара четвърти гол в 74-ата минута.

Треньорът на пловдивчани Николай Киров бе направил три промени от мача срещу заралии. Диого Кампос, Серкан Юсеин и Кристиан Добрев, който дебютира през този сезон от първата минута, смениха Стивън Петков, Лъчезар Балтанов и Радослав Терзиев. Кайзер бе под рамката на вратата, Джонатан Перейра, Кристиан Димитров, Димитър Пиргов и Йордан Минев бяха в защита, а Серкан Юсеин бе опорният халф в схемата 4-1-4-1. Антонио Вутов, Тодор Неделев, Афонсо Густаво и 17-годишният Крис Добрев действаха зад Диого Кампос.

ЛЕВСКИ – БОТЕВ (ПД) 4:1
1:0 Костов (29)
1:1 Вутов (45)