Австрия разгроми със 7:0 Малта в първия мач от европейските квалификации в група 3 за юноши до 17 години. Всички двубои се играят в Словения, а в тази група е и българският национален отбор.

Австрийците са сочени за фаворити в групата и още от първия си двубой затвърдиха това впечатление. Момчетата от Австрия дадоха всичко от себе си да вкарат максимално много голове на съперника, тъй като в крайното класиране головата разлика може да има голямо значение.

През първата част австрийците вкараха 3 гола, а след почивката добавиха още 4. С по две попадения се отчетоха Юсуф и Бернхард, а по веднъж се разписаха Матиас, Феликс и Пехливан.

В 16:00ч. стартира първият мач на България. В него "лъвовете" ще се изправят срещу домакините от Словения.