Димитър Тонев посече Левски и прати Ботев на четвъртфиналите

23 октомври 2018 г., 16:25 0 16 4011
  • ГЛЕДАХТЕ НА ЖИВО: Ботевисти с големи сърца пак постлаха синя тишина при набор 2001

Ботев победи Левски с 1:0 в мача-реванш от 1/8-финалите за Купата на БФС. Така след общ резултат 2:1 "канарчетата", които бяха в осакатен състав - без редица играчи от набор 2002 и Крис Добрев, продължават в следващата фаза на турнира.

Двубоят стартира с равностойни минути, като "жълто-черните" имаха лек превес. В 9' Ботев имаше добра възможност да открие, след като Димитър Балинов се бе озовал сам срещу стража на "сините", но в опита си да го преодолее топката му бе отбита, а при добавката Благо Данчев стреля встрани. Левски отговори пет минути по-късно, когато Патрик-Габриел Галчев получил кълбото на добра позиция в полето, но ударът му бе отбит от вратаря Усков. В 29' "канарчетата" отново не бяха далеч от целта. Габриел Земярски стреля технично от пряк свободен удар, топката обаче мина на сантиметри от странична греда, като дори десетки помислиха, че се е спряла в мрежата. Малко по-късно Димитър Тонев получи от Данчев в наказателното поле, но нападателят шутира над вратата, затруднен от шпагат на бранител в синьо. В 45' столичани останаха с десет души на терена, след като Георги Александров фаулира Иван Василев, който се откъсваше сам срещу вратаря, получавайки втори жълт и съответно червен картон.

Втората част започна отлично за Ботев. Още в 48' Димитър Тонев засече центриране с глава на Георги Господинов отдясно и взриви трибуните на Коматево - 1:0. В 59' Иван Василев можеше да удвои преднината, след като се озова сам срещу вратаря на "сините" Ставрев, но бе изпреварен. В средата на частта Левски показа зъби и първо Айвън Ангелов стреля от 4 метра с глава и пропусна, а впоследствие Патрик-Габриел нацели горната греда също от близка дистанция. В 81' Василев можеше да убие интригата в срещата, но изстрелът му с глава след центриране отляво мина над напречната греда. Пет минути по-късно Левски вместо това можеше да изравни. Томислав Папазов получи в наказателното от Неджип, ударът му обаче мина встрани от целта. В самия край Левски потърси изравнителен гол, но добрите изяви на Усков и отбраната не позволиха това да се случи.

След двубоя момчетата на Стефан Стоянов бяха изпратени с бурни аплодисменти от трибуните, както и с възгласи от публиката "КАНАРИ ЮНАЦИ".

Жребият за четвъртфиналите е в четвъртък от 11:30ч. в столицата, а първият четвъртфинален мач е още следващата седмица, когато ботевистите отново ще бъдат без осем юношески национала от набор 2002.

Ботев: 84 Марио Усков, 8 Мерт Салимехмед, 14 Атанас Чернев, 6 Димитър Балинов, 3 Тодор Петков, 5 Георги Господинов, 13 Габриел Земярски, 7 Благовест Данчев, 16 Димитър Пройчев, 9 Иван Василев, 21 Димитър Тонев
Резерви: 1 Мартин Панев, 18 Атанас Стоименов, 2 Николай Иванов, 11 Петър Итов, 22 Ангел Генчев

Левски: 1 Цветелин Ставрев, 3 Александър Макрис, 14 Георги Алкесандров, 4 Томислав Папазов, 20 Ивайло Иванов, 6 Гален Ненов, 17 Мартин Петков, 8 Айвън Ангелов, 18 Йордан Георгиев, 10 Патрик-Габриел Галчев, 7 Ремзи Неджип
Резерви: 12 Владислав Чунов, 15 Васил Сапунджиев, 2 Виктор Викторов, 26 Ивайло Танев, 16 Юли Подвързачов, 22 Кирил Киров, 27 Антониян Харалаиов

Още новини

Екзекуторът на Левски! Градското момче от жълто-черната агитка! Сърцето на Ботев U19!

Всеки един отбор има нужда от сърце! В пълния с талантливи ф..

06.11 21:01  0
Какво ще можете да гледате НА ЖИВО в GlasTV тази седмица!

Тази седмица в Елитните до 15 и 17 години има междинен кръг...

05.11 11:52  0
ГЛЕДАХТЕ НА ЖИВО: Ботев качи Тигрите на писта номер 7 на ст. "Летище"

Ботев разгроми със 7:0 тима на Витоша (Бистрица) в мач от 9-..

03.11 16:55  0
ГЛЕДАХТЕ НА ЖИВО: Ботев обезсмисли реванша за Купата срещу Спартак (Плевен)!

Ботев разби Спартак (Плевен) с 8:0 в първи мач от 1/8-ф..

16.10 16:17  0
Гледахте НА ЖИВО: Ботев едноличен лидер в U17 след разгром над Септември като гост!

Жълто-черните обърнаха домакините си след червен картон в началото на второто полувреме

14.10 14:04  0
Гледахте НА ЖИВО: 6 гола, 2 дузпи, 2 греди, красавец от 30 метра и изразителна победа за Ботев срещу Локо!

Ужасяващи грешки в защита, смяна на тактиката в 43' и два гола от статични положения за черно-белите

09.10 13:06  0
Гледахте НА ЖИВО: Пет от пет за Ботев! И Дунав не спря "канарчетата"

Ботев победи с 2:0 Дунав мач от 5-ия кръг на Елитната г..

29.09 13:26  0
Гледахте НА ЖИВО: ЦСКА-София измъкна заслужена победа от Ботев в края

Ботев отстъпи с минималното 0:1 на ЦСКА -София в най-интригу..

28.09 19:20  0
ГЛЕДАХТЕ НА ЖИВО: Безпелационен Ботев на Лаута, прати Локо на баражи

Четвъртият гол за Ботев копие на този на Тодор Неделев срещу Лудогорец

26.09 20:40  0
ГЛЕДАХТЕ НА ЖИВО: Страшно Дерби с голям обрат! Ботев би Локо за Купата

Ботев победи с 4:2 Локомотив след обрат във втория кръг..

19.09 14:08  0
ГЛЕДАХТЕ НА ЖИВО : Ботев се справи с борбен Спартак в Коматево за Купата!

Ботев надделя с 2:0 над Спартак във втория кръг за Купа..

19.09 13:08  0
ГЛЕДАХТЕ НА ЖИВО: Ботев пречупи Левски в дербито на кръга!

Ботев надделя над Левски с 2:1 в мач от 6-тия кръг..

16.09 20:29  0
5 дербита с участието на Ботев и Локо НА ЖИВО през уикенда в GlasTV

5 дербита от Елитните юношески групи с участието на пловдивс..

14.09 15:15  0
ГЛЕДАХТЕ НА ЖИВО: Берое отвя Ботев в Битката за Тракия при U19 (СНИМКИ/ВИДЕО)

Ботев отстъпи с 1:2 на Берое като гост в Битката за Тракия, ..

12.09 20:03  0

Днес Монтана, макар и в контролна среща, върна спомена у ф..

07.09 18:05  0
Голямо сърце: Тошко разтопи от щастие малък талант от школата на Спартак! СНИМКИ и ВИДЕО

Тодор Неделев за пореден път показа, че има огромно сърце. С..

02.09 14:31  1
САМО в GlasTV: Видео репортажи от двете Битки за Тракия от днес

Днес на базата на канарчетата в Коматево се изиграха два м..

29.08 00:29  0
ГЛЕДАХТЕ НА ЖИВО: Ботев взе Битката за Тракия при 17-ките

Ботев Пловдив постигна победа с 1:0 над Берое в първия кръ..

28.08 21:00  0
ГЛЕДАХТЕ НА ЖИВО: Без победител в Битката за Тракия в U15! (СНИМКИ/ВИДЕО)

Ботев и  Берое не се победиха, завършвайки наравно в ..

28.08 17:10  0
GlasTV превръща началото на седмицата във футболен уикенд! Много дербита НА ЖИВО в нашия ефир!

С три мача на живо и един на запис ще започне седмицата..

27.08 17:22  0
Две "канарчета" с повиквателна за младежкия национален отбор

Двама футболисти на Ботев получиха повиквателна за младежкия..

27.08 14:14  0
Белия спря Крис Добрев!

Старши-треньорът на Ботев Пловдив Николай Киров е спрял та..

16.08 22:58  0
Белия взе важно решение за суперталанта Слави Шопов

Старши-треньорът на Ботев Пловдив Николай Киров има да пра..

16.08 14:33  0
Битката за Пловдив при U19: 5 гола с обрат, много техника, един разбит нос, опасни влизания и една тежка контузия (СНИМКИ и ВИДЕО)

Битката за Пловдив даде старта на юношеския футбол за нови..

13.08 00:24  0
ГЛЕДАХТЕ НА ЖИВО: Локо вкара, но разяри Ботев за 4:1 в Коматево! (СНИМКИ/ВИДЕО)

Ботев разби с 4:1  Локомотив и спечели плов..

12.08 19:25  0
Пак напрежение между Ботев и Локо заради перспективен юноша!

Тези дни отново се е породило напрежение между пловдивските ..

05.08 21:09  0
17-ките на Ботев загубиха с 2:4 от мъжете на Левски Карлово! Ново попълнение на канарчетата с гол в неофициалния си дебют

17-ките на Ботев Пловдив загубиха с 2:4 от мъжете на Ле..

24.07 21:06  0
Гледахте НА ЖИВО: Ботев U19 отупа осакатен Локомотив U19 в контрола

Ботев U19 победи с 4:1 Локомотив U19 в приятелска ..

22.07 17:50  0
Каре от Ботев ще играе като аматьори в Локо ГО

Димитър Калчев, Здравко Жилов, Симеон Симеонов и Петър Чал..

02.07 00:52  0
Ботев праща младок в Несебър

Ботев Пловдив ще прати под наем младият Атанас Ташолов в Н..

26.06 15:38  0
Гледахте НА ЖИВО: Локомотив отстрани Ботев и е на полуфинал! (СНИМКИ/ВИДЕО)

Локомотив Пловдив е на полуфинал! "Черно-белите" з..

19.06 18:47  0
ГЛЕДАХТЕ НА ЖИВО: Локо удари Ботев в Коматево в първия четвъртфинал!

Днес от 18:00 часа на базата на Ботев в Коматево се проведе ..

16.06 18:56  0

Последни новини

Полицаи проснаха Селин Дион на земята й я закопчаха с белезници! Причината ще ви смае (ЗРЕЛИЩНО ВИДЕО)

Видео със Селин Дион, която лежи на земята, а полицаи й сл..

21:50  0
Полицаи проснаха Селин Дион на земята й я закопчаха с белезници! Причината ще ви смае (ВИДЕО)

21:42  0

21:34  0
ПЪЛНА ЛУДОСТ: Д-р Врабчев от "Откраднат живот" се оженил гол на плаж до Обзор - две стада диви прасета уважили брака му

Преди да блесне в ролята си д-р Врабчев от "Откраднат..

21:27  0
ГОРЧИВО: Братя Диневи вдигат сватба - ето коя звезда от "Инстаграм" със сочно дупе се сгоди със сина на Йордан Динев (СНИМКИ)

Властелините на морския курорт Свети Влас братя Диневи стя..