ГЛЕДАХТЕ НА ЖИВО: Ботевисти с големи сърца пак постлаха синя тишина при набор 2001

Димитър Тонев посече Левски и прати Ботев на четвъртфиналите

23.10.2018 г., 16:25
16
4534

Ботев победи Левски с 1:0 в мача-реванш от 1/8-финалите за Купата на БФС. Така след общ резултат 2:1 "канарчетата", които бяха в осакатен състав - без редица играчи от набор 2002 и Крис Добрев, продължават в следващата фаза на турнира.

Двубоят стартира с равностойни минути, като "жълто-черните" имаха лек превес. В 9' Ботев имаше добра възможност да открие, след като Димитър Балинов се бе озовал сам срещу стража на "сините", но в опита си да го преодолее топката му бе отбита, а при добавката Благо Данчев стреля встрани. Левски отговори пет минути по-късно, когато Патрик-Габриел Галчев получил кълбото на добра позиция в полето, но ударът му бе отбит от вратаря Усков. В 29' "канарчетата" отново не бяха далеч от целта. Габриел Земярски стреля технично от пряк свободен удар, топката обаче мина на сантиметри от странична греда, като дори десетки помислиха, че се е спряла в мрежата. Малко по-късно Димитър Тонев получи от Данчев в наказателното поле, но нападателят шутира над вратата, затруднен от шпагат на бранител в синьо. В 45' столичани останаха с десет души на терена, след като Георги Александров фаулира Иван Василев, който се откъсваше сам срещу вратаря, получавайки втори жълт и съответно червен картон.

Втората част започна отлично за Ботев. Още в 48' Димитър Тонев засече центриране с глава на Георги Господинов отдясно и взриви трибуните на Коматево - 1:0. В 59' Иван Василев можеше да удвои преднината, след като се озова сам срещу вратаря на "сините" Ставрев, но бе изпреварен. В средата на частта Левски показа зъби и първо Айвън Ангелов стреля от 4 метра с глава и пропусна, а впоследствие Патрик-Габриел нацели горната греда също от близка дистанция. В 81' Василев можеше да убие интригата в срещата, но изстрелът му с глава след центриране отляво мина над напречната греда. Пет минути по-късно Левски вместо това можеше да изравни. Томислав Папазов получи в наказателното от Неджип, ударът му обаче мина встрани от целта. В самия край Левски потърси изравнителен гол, но добрите изяви на Усков и отбраната не позволиха това да се случи.

След двубоя момчетата на Стефан Стоянов бяха изпратени с бурни аплодисменти от трибуните, както и с възгласи от публиката "КАНАРИ ЮНАЦИ".

Жребият за четвъртфиналите е в четвъртък от 11:30ч. в столицата, а първият четвъртфинален мач е още следващата седмица, когато ботевистите отново ще бъдат без осем юношески национала от набор 2002.

Ботев: 84 Марио Усков, 8 Мерт Салимехмед, 14 Атанас Чернев, 6 Димитър Балинов, 3 Тодор Петков, 5 Георги Господинов, 13 Габриел Земярски, 7 Благовест Данчев, 16 Димитър Пройчев, 9 Иван Василев, 21 Димитър Тонев
Резерви: 1 Мартин Панев, 18 Атанас Стоименов, 2 Николай Иванов, 11 Петър Итов, 22 Ангел Генчев

Левски: 1 Цветелин Ставрев, 3 Александър Макрис, 14 Георги Алкесандров, 4 Томислав Папазов, 20 Ивайло Иванов, 6 Гален Ненов, 17 Мартин Петков, 8 Айвън Ангелов, 18 Йордан Георгиев, 10 Патрик-Габриел Галчев, 7 Ремзи Неджип
Резерви: 12 Владислав Чунов, 15 Васил Сапунджиев, 2 Виктор Викторов, 26 Ивайло Танев, 16 Юли Подвързачов, 22 Кирил Киров, 27 Антониян Харалаиов