Небезизвестният Валентин Железов закла ритуално Локо Пд при гостуването на Дунав Русе и смърфовете загубиха с 1:0. Това бе пореден мач, в който реферите грешат фатално в ущърб на черно-белите през настоящия сезон.

След равностойни първи 20 минути, двата тима си размениха по едно опасно положение в рамките на една минута. Първо пробив на Бирсен Карагарен завърши с изстрел, който бе избит в ъглов удар от Мартин Луков, а след това удар с глава на Асен Георгиев се отби в гредата на Филип Димитров.

В 67-ата минута домакините откриха резултата. При едно центриране към наказателното поле на Локомотив топката рикошира в корема на Милош Петрович, а съдията Железов реши, че бранителят е играл с ръка. Зад топката застаnа Станоев и реализира.

В продължението на срещата гол на Ожболт бе отменен заради засада, като такава имаше.

ДУНАВ – ЛОКО (ПЛОВДИВ) 1:0
1:0 Станоев (67)

Състави:

Дунав: Димитров, Попадийн, М. Ковачев, Динков, Петров, Станоев, С. Ковачев, Коконов, Костадинов, Ндиайе, Ахмедов.

Локомотив Пд: Луков, Томашевич, Георгиев, Езе, Петрович, Ангелов, Банович, Буна, Умарбаев, Карагарен, Аралица.