Челси и Манчестър Юнайтед завършиха 2:2 в дербито от деветия кръг във Висшата лига, което беше изключително интригуващо. "Червените дяволи" бяха само на секунди от успеха и нанасянето на първа загуба в първенството на "сините" през сезона. В ролята на спасител за домакините се прояви Рос Баркли, който донесе точката с гол в 96-ата минута.

Антонио Рюдигер откри резултата в 21-ата, след което избраниците на Жозе Моуриньо съумяха да направят обрат. В 55-ата Антони Марсиал изравни, а в 72-ата отново французинът се разписа - 1:2.

След изравнителното попадение в шестата минута на добавеното време се стигна до грозни сцени. Човек от щаба на Челси - Марко Яни, подразни Моуриньо, притичвайки до него и изразявайки бурно радостта си. Специалния реагира като скочи мигновено и го подгони. И между футболистите прехвърчаха искри, като подновяването на играта се забави около три минути.