Ботев разби Спартак (Плевен) с 8:0 в първи мач от 1/8-финалите за Купата на БФС при набор 2003. Двубоят се игра на изкуствения терен на базата в Коматево.

Двубоя започна отлично за "канарчетата", които успяха да поведат с 5:0 още до 18' . Още във 2' Асен Иванов откри, в 8' Габриел Златанов удвои, а в 10' отново Иванов направи резултата класически. Впоследствие за две минути Ботев отбеляза четвъртото и петото попадения чрез Валентин Иванов и Стефан Трайков. Малко преди края на частта Валентин Иванов наниза и шестия гол за своите.

След паузата "жълто-черните" продължиха да контролират напълно играта и да създават опасности, но добри изяви на стража на плевенчани Мартин Колев оставиха резултата непроменен в началните минути. Все пак в 52' Стефан Трайков заби топката под гредата на Спартак за 7:0. В последната минута на срещата пък Асен Иванов преодоля трима в синьо и пусна топката покрай вратаря на гостите - 8:0.

Реваншът между двата тима е на 24 октомври.