ЖФК Пълдин надделя с 3:1 над Севлиево лейдис у дома в мач от 3-тия кръг на шампионата на дамите. Това бе втори успех за пловдивчанки.

Двубоят започна с домакински натиск. Александра Янева пропусна да отбележи още във 2' от отлична позиция. Все пак Кръстина Иванова откри резултата в 14' след изстрел от от близка дистанция.

Севлиево лейдис успяха да изравнят в 35', но само пет по-късно момичетата на Ангел Славов отново излязоха напред.  Пловдивчанки получиха правото да изпълнят наказателен удар. Зад топката застана Александра Янева, която не сбърка - 2:1.

Още в първата минута на втората част Янева можеше да покачи, след акто се озова сама срещу вратарката на гостенките, но пропусна. В 58' обаче Михаела Арабаджиева не пожали Севлиево лейдис и оформи крайното 3:1.

Междувременно Glas.bg научи, че дългогодишният спомосъществовател - компанията за парфюмерия и козметика  Рефан България направи пореден жест към школата на ЖФК Пълдин, осигурявайки нови екипи на всички състезателки в клуба.