Левски победи ЦСКА- София с 3:2 в мач от шестия кръг на Елитната юношеска група до 17 години. Както пловдивското дерби, така и вечното бяха преместени за днес. ЦСКА поведе в 11-ата минута с попадение на Даниел Иванов, който  след самостоятелен пробив се озова сам срещу вратаря на Левски и не сгреши. Само минута по-късно „сините“ върнаха попадението. Мартин Петков не остави шанс на стража на ЦСКА след силен диагонален удар. След около половин час игра двата тима си размениха по едно положение. Силен изстрел от дистанция на Ивайло Христов бе избит от вратаря на ЦСКА Илия Шаламанов. В ответната атаката стражът на Левски Петър Петров се справи с удар на Мартин Смоленски.

Още в първата минута на втората част Богдан Костов се озова на чиста позиция, но вратарят на ЦСКА отрази. Пет минути по-късно гостите организираха добра атака, при която Любомир Митков проби отдясно и центрира, а Тома Ушагелов не намери целта. В тези минути домакините бяха по-активни. В 58-ата минута Богдан Костов намери Ивайло Иванов в наказателното поле и последният вкара за 2:1. 20 минути преди края Ивайло Христов от състава на Левски удари греда. В 75-ата минута Радослав Гайдев отправи силен далечен удар, вратарят на ЦСКА изби, топката стигна до Мартин Петков, който се разписа за 3:1. Пет минути преди края Марк-Емилио Папазов се озова очи в очи с вратаря на Левски, който спаси удара му. Малко по-късно Мартин Смоленски отбеляза второто попадение за ЦСКА.

След изиграването на тази среща на върха в класирането без загубени точки от началото на шампионата останаха само Ботев и Септември. ЦСКА бе третият отбор без грешка до днес. В следващият кръг един срещу друг ще се изправят именно първият и вторият във временното класиране. Преди този мач канарчетата са лидери с по-добра голова разлика +21. Тази на Септември е +14. Другият интересен момент е, че Септември е воден от бившият треньор на жълто-черните Иван Гешев, който през лятото реши да напусне Пловдив в посока София.

Левски – ЦСКА 3:2 (1:1)
0:1 Даниел Иванов (11')
1:1 Мартин Петков (12')
2:1 Ивайло Иванов (58')
3:1 Мартин Петков (75')
3:2 Мартин Смоленски (88')

Левски: Петър Петров, Симоне Игнатов (Стефан Стефанов), Костадин Илиев, Владимир Сиромахов (Александър Мицев), Добрин Денев, Радослав Гайдев, Ивайло Иванов (Георги Найденов), Ивайло Христов-капитан, Тодор Найдин (Стоян Сотиров), Мартин Петков, Богдан Костов;
Треньор: Борислав Кьосев

ЦСКА: Илия Шаламанов, Любомир Митков, Християн Петров, Мартин Аврамов, Иван Иванов (Георги Иванов), Емил Ценов-капитан, Мартин Смоленски, Даниел Иванов, Тома Ушагелов (Цветомир Цанев), Митко Митков (Марк-Емилио Папазов), Кристиян Атанасов;