Мартин Камбуров посече бившия си отбор Локомотив Пловдив и с гол в последните минути на мача донесе победата за Берое. Заралии се наложиха с 1:0, а попадението реализира бившия капитан на “смърфовете” Мартин Камбуров в 87-ата минута. Нападателят се възползва от добро центриране на Рубен Бригидо, при което Борислав Цонев отклони топката към голмайстора. Камбуров изрази бурно радостта си при гола във вратата на пловдивчани, а реакцията му вероятно е продиктувана от начина, по който се раздели с Локо Пд.

Срещата започна по-силно за отбора домакин, който упражни натиск и се установи трайно в половината на пловдивчани. В 22-ата минута наставникът на Локо (Пд) Бруно Акрапович прибегна до принудителна смяна. Парвизджон Умарбаев получи мускулна травма и бе заменен от Димитър Илиев. В 25-ата минута заралии достигнаха до удар на Рубен Бригидо, който премина над напречната греда.

В 32-ата минута далечен изстрел на Иван Минчев бе блокиран от защитник в черно-бяло. И в следващите минути футболистите на Александър Томаш изглеждаха по-активният отбор в предни позиции, но добри изяви в защита на Димитър Везалов и Асен Георгиев на втория етаж предотвратиха опасностите пред Мартин Луков.

Въпреки непрестанните опити на домакините да отбележат, двата тима се оттеглиха на почивка при нулев резултат. В 49-ата минута изстрел на Иван Минчев с глава прелетя над напречната греда.

В 58-ата минута гол на Асен Георгиев бе отменен заради фаул в атака на Димитър Везалов. Защитникът надскочи бранител на Берое и подаде с глава към своя съотборник, който вкара красив гол със задна ножица във вратата на Перниш. На повторенията се видя, че нарушение нямаше.

В 71-ата минута Димитър Илиев стреля с глава след центриране на Бирсент Карагарен от ъглов удар, но ударът му не намери очертанията на вратата зад Душан Перниш.

БЕРОЕ – ЛОКОМОТИВ (ПД) 0:0

Берое: Душан Перниш, Александър Александров, Иван Бандаловски, Александър Василев, Георги Ангелов, Камен Хаджиев, Рубен Бригидо, Иван Минчев, Вандерон Виана, Мартин Камбуров, Борислав Цонев
Наставник: Александър Томаш

Локомотив (Пловдив): Мартин Луков, Йосип Томашевич, Асен Георгиев, Димитър Везалов, Милош Петрович, Игор Банович, Янко Ангелов, Парвиз Умарбаев, Абделхаким Буна, Бирсен Карагарен, Анте Аралица
Наставник: Бруно Акрапович