България победи Молдова и във втората контрола между двата тима днес. Този път "лъвовете" се наложиха с 2:0. Двубоят се игра на един от терените на базата в "Бояна". Срещата бе наблюдавана и от националния селекционер на представителния тим Петър Хубчев.

Както е известно в селекцията на Марчо Дафчев бяха привикани 8 играчи на Ботев - Милко Баданов, Венцислав Богданов, Станислав Работов, Мартин Русев и Станислав Шопов, Стефан Попов, Георги Трифонов и Иво Казаков, а капитан на отбора е Шопов. В срещата взеха участие всички "канарчета" освен стража Баданов, който пази в първата контрола между двата състава. Припомняме, че в понеделник отново в спаринг между двата тима "лъвовете" надделяха с 3:1.

В срещата днес България имаше инициативата на терена и бе по-креативния от двата тима. Нашите национали логично първи стигнаха до попадение, До дойде след изпълненние на корнер, при което пловдивчанинът и бивш играч на Локомотив и настоящ на ЦСКА-София Християн Петров се извиси и засече с глава - 1:0. Резултатът се запази такч до почивката. В 32-ата минута Мартин Петков отправи страхотен шут към вратата на Молдова от пряк свободен удар, но вратарят на гостите изби. Петков имаше доста добри изяви и опитваше удари към вратата на противника при всяка удобна ситуация.

След паузата отново българите владдеха повече коженото кълбо, което изнервяше съперника и го принуждаваше да извършва груби нарушения.

В началните минути на второто полувреме грешка в българския отбор позволи на Даниел Дану да се озова срещу Светослав Вуцов, но стражът на България се справи и отрази удара. В средата на полувремето изстрел на Иво Казаков мина много близо до целта.

В 76-та минута България удвои преднината си. При атака започнала от Мартин Петков, топката стигна до Стефан Попов, който с едно доскосване намери Венци Богданов, а крайният бранител залъга противник и от ъгъла на наказателното поле реализира с левия крак за 2:0. Малко преди края на срещата съставът на Молдова остана с 10 души на терена. При спряна игра за нарушение срещу български футболист молдовски състезател изблъска Стефан Попов на земята и нанесе удар с крак по българския халф, след което бе изгонен от главния съдия.

Лъвовете можеше да запишат и клсически успех, но Мартин Петков реши да стреля вмесо да осъщесви двойно със съотборника си Попов, който му подаде и се откри сам срещу стража на молдовците.

Титулярен състав: Светослав Вуцов, Станислав Работов, Християн Петров, Ивайло Христов, Мартин Петков, Станислав Шопов, Валентин Цветанов, Богдан Костов, Георги Трифонов, Емил Ценов, Кристиан Тасков
През втората част участие взеха: Мартин Атанасов, Мартин Русев, Красимир Панчев, Иво Казаков, Венцислав Богданов, Стефан Попов, Петър Георгиев