Ботев победи с 2:0 Дунав мач от 5-ия кръг на Елитната група до 17 години. Двубоят се проведе на терена на Русенския университет.

"Канарчета" поеха инициативата в срещата от началните минути. Георги Трифонов можеше да открие в 13' лсед удар от воле с левия крак, но топката профуча край страничната греда. Две минути по-късно русенци имаха добра възможност. Играч в синьо се възползва от грешка в отбраната на "жълто-черните" и се оказал се сам срещу Баданов го прехвърли, но неточно. В 32' Ботев поведе в резултата. Петър Итов шутира от 25 метра, топката топка пред вратаря на домакините и неспасяемо влезна за 0:1. Само седем минути по-късно пловдивчани удвоиха. След центриране отдясно Атанас Чернев се извиси и реализира с глава - 0:2.

След паузата Ботев продължи да контролира играта. Предимството на "канарчетата" обаче водеше единствено до слаби или неточни удари, в посока врататта на съперника. Дунав разчиташе на хване момчетата на Пепо Пенчев неподготвени на контраатаки, но това така и не се случи.

Така Ботев продължава да е безгрешен от началото на сезона, записвайки пет победи в пет мача.

Дунав: 12 Тихомир Друмев - ВРАТАР, 4 Виктор Иванов - КАПИТАН, 25 Марио Гуглин, 22 Ивайло Калинов, 20 Димитър Тодоров, 24 Мерт Тасим, 10 Симеон Дочев, 6 Албер Силвиев, 7 Валери Иванов, 16 Станислав Цанков, 21 Константин Митев
Резерви: 1 Павел Стелиянов - ВРАТАР, 5 Мартин Иванов, 13 Кристиян Георгиев, 23 Камен Колев, 2 Радослав Петров, 8 Радостин Петракиев

Ботев: 23 Милко Баданов - ВРАТАР, 13 Венцислав Богданов, 19 Томислав Георгиев, 9 Атанас Чернев, 5 Георги Господинов, 6 Мартин  Русев - КАПИТАН, 7 Петър Итов, 16 Мерт Салимехмед, 18 Георги Трифонов, 17 Атанас Стоименов, 10 Иво Казаков
Резерви: 1 Мартин Панев - ВРАТАР, 3 Тодор Христов, 15 Бисер Бонев, 11 Стефан Попов, 21 Ангел Генчев, 14 Никола Райчев