Ботев отстъпи с минималното 0:1 на ЦСКА -София в най-интригуващия като заряд сблъсък от 8-ия кръг на Елитната юношеска група до 19 години. Двубоя се игра на естествен терен номер 1 на базата в Коматево.

Срещата започна по-добре за "червените" и още в 7-та минута техен състезател се откъсна сам срещу Стелиан Ангелов, но стражът на "канарчетата" реагира отлично и изби отправения по посока врататам му удар с крак. Последваха равностойни минути, в които играта беше накъсваха и лиспваха ситуации за гол. В 31' Иван Василев имаше добра възмоност да открие, след като получи пас отдясно, изтрелът му от средна дистанция обаче мина на сантиметри над напречната греда. Малко по-късно, в 37',  ЦСКА-София стигна до гол, но той бе отменен заради засада.

След паузата зрителите в Коматево рядко ставаха свидетели на интересни ситуации пред вратите. Два тима постоянно си разменяха контрола над коженото кълбо, но нямаха никакъв успех в последната фаза на атаките си. Гостите все пак повече владееха инициативата. В 86 ' ЦСКА-София имаше възможност да отбележи от пряк свободен удар в близост до пеналта. Ударът на Митко Митков под гредата обаче бе избит от Ангелов. В последната минута на мача "червените" успяха да измъкнат трите точки. Точен след добавка от близко разстояние бе Любослав Златков.