Септември даде сериозна заявка за титлата в Елитната юношеска група до 17 години. След като преди два кръга септемврийци удариха с 3:0 Левски на "Герена", днес момчетата на Иван Гешев постигнаха нова впечатляваща победа - с 5:3 при гостуването на Лудогорец.

Столичани изоставаха с 1:2 в резултата на почивката, но през втората част изнесоха футболна лекция на разградчани. Пред вратата на домакините се изви истинска вихрушка, а отборът от София можеше да запише и още по-изразителен успех.

През първото полувреме "зелените" поведоха на два пъти чрез Хидает Хюсеин и Петър Георгиев, а между головете на домакините се разписа Георги Доканин. След почивката обаче гостите не оставиха шанс на Лудогорец.

С по два гола за Септември се отчетоха Мартин Тодоров и Кристиян Тасков. Третият гол за "зелените" падна в последната минута и бе дело на Калоян Симеонов.